Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.
Красилівський і Катюжанський ліцеї мають відбудувати до кінця 2024-го року.
У Красилівському ліцеї повністю відновили пошкоджений дах, утеплили фасад і виконали додаткові зовнішні роботи. Зараз ліцей знаходиться на завершальному етапі реконструкції: укладають тротуарну плитку, встановлюють фундаменти для входів та монтують зовнішні настінні ліхтарі.
У Катюжанському ліцеї вже відновили та утеплили фасад, встановили відливи, облаштували цокольне приміщення та прикрасили вхідні зони. Залишилося виконати утеплення та оздоблення центрального входу навчального закладу.
Гроші, які направили на відбудову ліцеїв, на початкові збирали для відновлення навчального закладу у селі Бузова Київської області. Однак, фінансування на нього спрямували з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Тому зібрані на платформі UNITED24 гроші перенаправили.
Чому потрібно відбудовувати Катюжанський ліцей
Під час окупації у Катюжанському ліцеї жили понад 500 російських солдатів. Вони пошкодили навчальні приміщення закладу та пограбували техніку. Територію довкола розкопали та залишили бронетехніку, повідомляв раніше міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Окрім того, навесні 2022-го року будівлю пошкодив артилерійський обстріл. Через це приміщення ліцею потребувало відновлення, зокрема, ремонту фасаду з утепленням, писали у Київській ОВА.
До повномасштабного вторгнення у ліцеї навчалися майже 550 учнів. Відбудову закладу почали в лютому 2024-го року.
Чому потрібно відбудовувати Красилівський ліцей
Вікна, двері та покрівля Красилівського ліцею пошкодило навесні 2022-го року під час бойових дій. Внутрішні стіни та фасад будівлі потребували капітального ремонту. Частково його зробили 2022-го року, проте необхідні були значні відновлювальні роботи.
До початку повномасштабного вторгнення в ліцеї навчалися понад 450 учнів. З 2023-го року навчальний процес тут проводять у змішаному форматі.