Схоже, смартфони Google Pixel ще як мінімум два роки не зможуть навіть наблизитись за продуктивністю до апаратів на флагманських SoC Qualcomm та MediaTek. Як повідомляється, навіть лінійка Pixel 11 не отримає потужної SoC.
Що ще відомо
Платформа Tensor G6 буде створюватися з акцентом на енергоефективність та мінімальне нагрівання. А ще підвищення маржинальності.
У результаті Tensor G6 спочатку планували з новим GPU IMG EXT, але натомість у цієї платформи буде графічне ядро IMG CXT, як у Tensor G4! Це зокрема дозволить зробити G6 трохи менше за площею, ніж G5: 105 кв.мм проти 110 кв.мм.
Аналогічна економія простору матиме місце по всьому чипу. Наприклад, блок DSP буде позбавлений одного зі своїх ядер, щоб заощадити місце, а системний кеш SLC буде скорочено вдвічі до 4 МБ.
А ось процесорну частину скорочувати не будуть. Google експериментувала з багатьма конфігураціями та попередньо зупинилася на використанні одного великого ядра Cortex-X930 та шести ядер Cortex-A730. Для порівняння, у Tensor G5, як очікується, буде одне ядро Cortex-X4, п’ять Cortex-A725 та два Cortex-A520.
Усі ці урізання чи обмеження зумовлені як енергоефективністю. Внутрішні звіти Google, що потрапили в Мережу, говорять про те, що у компанії була цілком собі фінансова мета всього проекту Tensor, тобто однією з причин створення власних SoC була економія коштів. І цей же звіт говорить про те, що Google визнала невдачу: досягти початкових цілей не вдалось. Тобто Google не вдалося зробити SoC Tensor настільки доступними, наскільки спочатку було заплановано. Попередня мета невідома, але є нова – 65 доларів.
І це чудово пояснює, чому ці платформи не можуть тягатися з топовими рішеннями конкурентів. Досить, що Snapdragon 8 Elite приписують ціну в 200 доларів! Ймовірно, бажання Google зробити свої платформи максимально дешевими, зокрема пояснює вибір на користь техпроцесів Samsung. Щоправда, Tensor G5 все-таки вже буде проводитись на потужностях TSMC.