Чи існує «імунітет» РФ щодо відшкодування збитків: Верховний суд дав правову позицію
Чи існує «імунітет» РФ щодо відшкодування збитків: Верховний суд дав правову позицію

Чи існує «імунітет» РФ щодо відшкодування збитків: Верховний суд дав правову позицію

Верховний суд розглядає справи про пошкодження та знищення росіянами майна громадян і об'єктів цивільної інфраструктури як воєнні злочини.

Про це сказав голова Верховного суду Станіслав Кравченко в інтерв'ю Українському радіо, передає Укрінформ.

«Те, що зараз відбувається, – це пошкодження і знищення майна, об'єктів цивільної інфраструктури, майна, яке належить нашим громадянам. Ми розглядаємо це саме як воєнні злочини. Уникнути цієї теми зараз неможливо, бо ми оцінюємо, що це воєнні злочинці, вони знищують нашу країну. А звідси і питання відшкодування шкоди, і вони тут нерозривно пов'язані», - сказав він.

За його словами, національні суди вже в перші місяці війни досить швидко відреагували на позови громадян щодо зруйнованого житла, а Верховний суддав правову позицію, яка обов'язкова для всіх судів України з приводу того, а чи існує так званий імунітет Російської Федерації щодо відшкодування збитків.

"Зараз слід шукати механізми у міжнародному праві, які б більше гарантували саме відшкодування шкоди в реальних розмірах", - сказав суддя. Першим кроком у цьому напрямку стало створення Міжнародного реєстру збитків, в якому українці навіть через "Дію" можуть заявити про відшкодування. Але у правовому сенсу там поки що не все завершено. Тож "це дуже гарна нагода, коли суд установить факти і розмір шкоди, а потім цей механізм переходить у відшкодування вже на міжнародному рівні", – додав голова ВС.

Як повідомлялося, у 2023 році було створено Міжнародний реєстр збитків, заподіяних агресією Росії проти України, куди з квітня 2024 року можна подати заяву про відшкодування. 43 країни та ЄС стали членами цього реєстру.

Теги за темою
Суд
Джерело матеріала
loader
loader