За два дні після заклику до військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, повернутися, до 47 ОМБр звернулися майже 100 людей. Про це 7 листопада повідомили у фейсбуці 47 окремої механізованої бригади.
- Лише за два дні ми отримали майже сотню заявок від бійців, які хочуть повернутися з СЗЧ і для цього обрали саме 47 окрему механізовану бригаду. Наші рекрутери фізично не встигають поспілкуватися з кожним, адже під час телефонної розмови паралельно набирають ще десятки номерів! Тож ми вимушені були створити чат-бот в Telegram, - розповіли в 47 ОМБр.
У пресслужбі уточнили, що чат-бот в Telegram також працює для військовослужбовців, які хочуть перевестися та цивільних, які прийняли рішення долучитися до лав ЗСУ.
4 листопада 53-тя і 47-та окремі механізовані бригади ЗСУ на своїх сторінках у фейсбуці закликали військовослужбовців повертатися із СЗЧ. У бригаді зазначили, що є різні причини такого вчинку - “хтось втомився та скучив за рідними, інші — не знайшли місця у своїй бригаді за тим фахом, який надали”. 6 листопада в етері Громадського радіо боєць 47-ї ОМБр Азимут сказав, що таким чином бригади інколи втрачають хороших бійців, а після того, як перше СЗЧ декриміналізували, це можливість набрати мотивованих бійців.
- 20 серпня Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо можливої декриміналізації СЗЧ та дезертирства й механізму повернення на військову службу. У вересні закон підписав президент Володимир Зеленський.
- 29 жовтня голова Верховного Суду Станіслав Кравченко наголосив на серйозності тенденції збільшення зареєстрованих фактів самовільного залишення частини військовослужбовцями (СЗЧ), дезертирства та невиконання наказів.