Дональда Трампа на цих виборах підтримали 46% латиноамериканських виборців — це рекорд серед кандидатів від Республіканської партії в сучасну епоху, зазначили журналісти Axios. За кількістю голосів від латиноамериканців Трамп випередив 40 президента Рональда Рейгана і 43 президента Джорджа Буша-молодшого.
За даними екзитполу, проведеного Edison Research, 55% латиноамериканських чоловіків сказали, що віддали свій голос за республіканця, а серед жінок показник склав 38%.
Буш у 2004 р. здобув 44% серед виборців-латиноамериканців. Рейган отримав 37% голосів латиноамериканців у 1980 р. та 34% у 1984-му.
У віцепрезидента Камали Гарріс — навпаки, найгірший результат серед латиноамериканських виборців для кандидата у президенти від Демократичної партії за останні 20 років — 52%. Зазвичай демократам треба 64% голосів латиноамериканців, щоб перемогти на виборах.
У Мічигані Трамп здобув 58% голосів латиноамериканських виборців порівняно з лише 39% у Гарріс.
Кандидати зрівнялися серед виборців-латиноамериканців у Північній Кароліні та Неваді. Трамп переміг Гарріс (51% проти 49%) в окрузі Ідальго на півдні Техасу — оплоті мексиканців, де чинний президент Джо Байден у 2020 р. набрав 58%.
В окрузі Камерон (штат Техас) Трамп також переміг Гарріс (53% проти 47%). Чотири роки тому Байден переміг там, набравши 56% голосів.
Латиноамериканці голосували за Трампа попри його расистську риторику для опису іммігрантів без документів і заяву, що Пуерто-Рико — це «острів сміття»: цьогоріч на виборах пріоритетом були економіка та інфляція. Професор політології Г’юстонського університету Джеронімо Кортіна вважає, що демократи не змогли дати латиноамериканцям чіткий економічний меседж, тоді як саме на ньому зосереджувався Трамп під час кампанії.
«Мені байдуже, що говорить Трамп. Я хочу мати можливість оплачувати рахунки. Я хочу мати можливість відправити свою дитину до коледжу. Я хочу сплачувати іпотеку, щоб дозволити собі нову машину», — процитував науковець середнього виборця.
Якщо говорити про тих, хто і без Трампа може дозволити собі хоч десять нових машин, то їм також мали сподобатись результати виборів: за даними Bloomberg, перемога республіканця призвела до рекордного зростання статків найбагатших людей світу на 64 млрд дол. за день (йдеться про 6 листопада).
Це стало найбільшим одноразовим приростом з моменту появи індексу багатства Bloomberg, який ведеться з 2012 року і оновлюється щодня після закриття бірж у Нью-Йорку.
У цей день Ілон Маск додав до своїх активів у розмірі 290,3 млрд дол. ще більше 26 мільярдів. Статки засновника Amazon Джеффа Безоса виросли на 3,2%, досягнувши 228,3 млрд доларів, а співзасновник Oracle Ларрі Еллісон став багатший на 5,4%, (193,5 млрд доларів).
Значні прирости зафіксовані і у криптомільйонерів. Капітал співзасновника та CEO криптобіржі Coinbase Браяна Армстронга зріс на 30%, досягнувши 11 млрд доларів. А засновник найбільшої у світі криптобіржі Binance Чанпен Чжао збільшив свої активи на $12,1 мільярда, довівши їх до $52,7 мільярда.