6 листопада у Колківському центрі професійної освіти на Волині вперше відбувся агрочелендж. Майбутні трактористи змагалися у конкурсі з оранки. У змаганні взяли участь 9 учнів, розповіла Суспільному директорка Людмила Панасюк, пише agronews.ua.
Вперше на цьому конкурсі — другокурсник Назар Свиридюк. Хлопець розповів, що трохи хвилюється: “Перший раз, як-не-як. Не хочу підвести групу”.
Арсен Панасюк — теж учасник конкурсу. Хлопець зазначив, що хоч і вчиться на першому курсі, але обробляти землю плугом уже вміє.
“Я в групі найкраще орю. Мене тут навчили орати. — каже хлопець. — Треба мати стаж їзди й дуже добру пам’ять на рахунок регулювання плуга”.
Перед тим, як орати землю, учасники налаштовували плуг. Майстерність трактористів оцінювала команда суддів, яка стежила за процесом і перевіряла якість та глибину оранки й перший прохід.
“Не у всіх не виходить з першого разу, але нічого навчаться. Я — на третьому курсі. Люблю їздити на комбайні. В мене передалося по крові: дід в колгоспі працював 42 роки, передовий комбайнер в області був”, — сказав учень та суддя змагань Владислав Тунік.
Як розповів механік центру професійної освіти Сергій Зубачевський, практичні заняття на навчальному полігоні відбуваються щодня.
“Тракторів вистачає, тільки палива не вистачає. І тяжко той досвід здобувати, бо вони не мають такої нагрузки практичної. Поле треба орати, сіяти треба. Кожен має якісь паї, їх теж треба обробляти. Треба це вміти й знати”, — каже Сергій Зубачевський.
Зі слів директорки Людмили Панасюк, зараз у Колківському центрі професійної освіти навчається понад пів тисячі учнів. 370 дітей здобувають професію тракториста, серед них — 14 дівчат. Освітянка розповіла, що конкурси з оранки дають можливість учням на практиці вдосконалити набуті під час навчання знання.
“Це вже в нас традиція, адже ми вже сім років беремо участь в міжнародному конкурсі з оранки. Наші учні конкурентні на сучасному ринку праці. Роботодавці приїздять і просять їх і на роботу”, — говорить директорка навчального закладу.
Під час агрочеленджу відбувалися різні квести, виставка сучасної сільськогосподарської техніки, майстерклас з водіння трактора, захист учнями агропроєктів, волонтерська майстерня з плетіння маскувальних сіток, виготовлення оберегів та написання листівок для воїнів, додала Людмила Панасюк.