Багато хто знає про королівські резиденції такі, як Букінгемський палац і Балморал. Але лише незначна частина з нас чула про Ашрідж-Хаус. Колишній дім Генріха VIII, Єлизавети I та Едуарда VI є справжнім скарбом серед збережених історичних інтер'єрів, передаєДизайн 24 із посиланням на Homes and gardens.
Коротка історія маєтку
За словами історика Ніджела Бредшоу, ця королівська резиденція була побудована як монастирська спільнота в XIII столітті і перейшла під королівське володіння після розпуску монастирів за часів Генріха VIII у 1530-х роках.
Легендарний король перетворив маєток на мисливський будинок і дитячий садок для своїх дітей, серед яких були Єлизавета I, Марія I та Едуард VI. Після смерті Генріха Єлизавета успадкувала Ашрідж-Хаус. Саме тут її заарештували за підозрою у зраді.
Довідка: Єлизавета була 5-м й останнім монархом із династії Тюдорів, донькою короля Генріха VIII. При народженні Єлизавета отримала титул принцеси, але після страти її матері, королеви Анни Болейн, була оголошена незаконнонародженою. Можливо саме через це її брат Едуард VI позбавив сестру спадку. Проте його заповіт був анульований. Закон про спадщину, виданий англійським парламентом 1543 року, зробив Єлизавету першою в черзі престолонаслідування в разі смерті Марії I Кривавої без спадкоємця. Під час правління Марії I, Єлизавета провела близько року ув'язненою за звинуваченнями в зраді, політичних інтригах проти Марії I та допомозі протестантській церкві.
Юна принцеса Вікторія (пізніше славнозвісна королева Вікторія) відвідала маєток у 1823 році та посадила дуб у королівських садах, який стоїть і досі. Розташований за межами Лондона, цей історичний будинок наразі служить місцем для проведення заходів.
Яка всередині королівська резиденція
Інтер’єри будівлі є неймовірним переплетенням минулого і теперішнього. Дизайн Ашрідж-Хаус водночас віддає шану вісімсотлітній історії і слугує доступним і привітним місцем для проведення сучасних різноманітних святкових заходів.
У резиденції чітко простежується поєднання неоготичної архітектури, складних рококо-оздоблень та італійських елементів.
Дизайн будинку постійно еволюціонував. Хоча значна частина тюдорівської архітектури Ашрідж-Хаус не збереглася, пізніші адаптації резиденції вшановують її королівське минуле. Ашрідж називають однією з найважливіших англійських сільських резиденцій епохи готичного відродження.
Джеймс Уайатт, один з найвидатніших архітекторів готичного відродження початку XIX століття, спроєктував нинішню будівлю за наказом 7-го графа Бриджвотера. Цей неоготичний стиль вирізняється величними просторами, високими арками, складними кам'яними елементами та вітражами. Він має більш романтичний вигляд, ніж суворий середньовічний готичний стиль.
Пізніше стилі Рив'єри злилися з класичними елементами, утворивши разюче поєднання. Леді Маріан Алфорд, чий чоловік був нащадком родини герцога Бриджвотера, надала інтер'єрам риси стилю рококо, що збалансувало готичні архітектурні елементи.
Алфорд мала італійське виховання та захоплювалася розкішними ренесансними дизайнами. Її вплив простежується в розписаній вручну стелі кімнати, натхненної Палацом дожів у Венеції, а також у дверних ручках у вигляді русалок, виконаних у венеціанському стилі.
У виборі меблів важлива увага до деталей. Зокрема, ручки можуть повністю змінити стиль та настрій інтер'єру. У VIYAR на вас чекають тисячі трендових варіантів – лаконічні ручки-профілі, варіанти у стилі лофт чи сенсорні моделі з відбитком пальців. Завдяки VIYAR оновити інтер'єр вдасться за лічені хвилини!
Ашрідж-Хаус був спроєктований для великих зібрань, тут приймали королів, глав держав і видатних діячів на протязі всієї історії. Ефектний вхідний хол захоплює гостей з моменту їх прибуття.
Кожна кімната органічно переходить у наступну, демонструючи унікальні елементи, такі як стелі з позолотою, італійські мармурові каміни та складні архітектурні деталі.
Сьогодні резиденція служить для справляння гучних весіль. Особливою родзинкою є балюстрадні сходи у церемонійному залі. Вони дозволяють гостям спостерігати за входом нареченої та нареченого на тлі незабутнього виду.