На думку вчених, цей організм міг би жити на Марсі
На думку вчених, цей організм міг би жити на Марсі

На думку вчених, цей організм міг би жити на Марсі

Дослідження на аналогічних ділянках Марса в Юті та Нунавуті зосереджені на різноманітності лишайників, допомагаючи передбачити виживання лишайників на Марсі та сприяючи нашому розумінню цих організмів як на Землі, так і, можливо, у космосі.

Лишайники є надзвичайно стійкими організмами, які можуть виживати на величезній кількості поверхонь, від скель і дерев до голої землі та будівель. Ці складні організми, грибні та фотосинтетичні партнери, об’єднані у велике ціле, зустрічаються на кожному континенті та майже напевно на кожній суші планети Земля; деякі види навіть пережили вплив назовні Міжнародної космічної станції.

Витривала природа лишайників давно зацікавила дослідників, які вивчають, яке життя може вижити на Марсі, і астробіологів, які вивчають життя на Землі як аналог нашого планетарного сусіда. У пустелях навколо двох марсіанських аналогових станцій у Північній Америці лишайники становлять настільки важливу частину місцевих екосистем, що вони надихнули на оцінку біорізноманіття з унікальним поворотом: інвентаризація на основі колекцій, проведена під час моделювання місії на Марс.

Змодельовані місії на Марс і дослідження біорізноманіття

Дослідницька станція Mars Desert у штаті Юта, США (на території Ют і Пейют), і арктична дослідницька станція Flashline Mars у Нунавуті, Канада (в інуїтському Нунангаті, на батьківщині інуїтів) є імітованими марсіанськими середовищами існування, якими керує The Mars Society, де беруть участь екіпажі. під час генеральних репетицій екіпажу дослідження Марса.

Дізнаючись, що потрібно, щоб жити й працювати на нашій планеті-сусідці, ці «марсіани» часто вивчають пустелі в обох місцях, часто досліджуючи методи документування мікробного життя та їхніх біосигнатур як прелюдії до застосування цих інструментів і методів за межами світу.

Ці дослідження посилюються всебічним розумінням досліджуваних екосистем, навіть якщо вони сповнені земного життя. Під час Mars 160 – серії подвійних місій до штатів Юта та Нунавут у 2016 та 2017 роках – дослідницька група провела флористичне дослідження біорізноманіття лишайників на кожному місці.

На думку вчених, цей організм міг би жити на Марсі - Фото 1
Яскравий кругляковий лишайник (Acarospora socialis) флуоресціює яскраво-жовтим кольором в ультрафіолетовому світлі на скелястих відслоненнях поблизу дослідницької станції Марсової пустелі. Ця флуоресценція є однією з багатьох ключових характеристик, корисних для ідентифікації видів лишайників. Авторство зображення: Пол Соколофф/Канадський музей природи

Збір та ідентифікація лишайників у марсіанських аналогів

Під час симуляції позакорабельної діяльності спеціалісти місії Mars 160 у імітованих скафандрах досліджували різні середовища існування на обох станціях, шукаючи види лишайників, що ростуть у різних мікросередовищах існування. Зібравши понад 150 зразків, ці зразки були «повернені на Землю» та ідентифіковані в Національному гербарії Канади в Канадському музеї природи.

Читайте також -  Вчені розповіли, наскільки небезпечний рій астероїдів «Судного дня»

Завдяки морфологічному дослідженню, дослідженням внутрішньої анатомії та хімії, а також штрих-кодування ДНК, «Підтримка місії» ідентифікувала 35 видів лишайників з дослідницької станції Mars Desert Research Station і 13 видів з дослідницької станції Flashline Mars Arctic.

Внески в ліхенологію та астробіологію

Ці види разом із фотографіями та коротким описом їхніх ідентифікаційних характеристик узагальнено в новій статті, нещодавно опублікованій у журналі відкритого доступу Check List. Цей новий анотований контрольний список повинен виявитися корисним для майбутніх екіпажів, які працюють на обох аналогових дослідницьких станціях, а також допоможе земним ліхенологам краще зрозуміти поширення цих захоплюючих організмів, включаючи нові записи про рідко зареєстровані або нещодавно описані види з деяких найцікавіших і потойбічних середовищ існування Землі.

Джерело матеріала
loader
loader