Комітет Ради рекомендував Полтаві забути про перемогу Петра I у Полтавській битві
Комітет Ради рекомендував Полтаві забути про перемогу Петра I у Полтавській битві

Комітет Ради рекомендував Полтаві забути про перемогу Петра I у Полтавській битві

Комітет Верховної Ради надав свої рекомендації щодо музею «Поле Полтавської битви» та Монумента слави в Полтаві. Про це повідомило видання «Полтавщина».

Зокрема, комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував встановити біля Монумента слави заввишки 16 метрів в центрі Полтаву вуличну експозицію «Мазепа. Karl ХІІ. Петр І. Топ-10 міфів ru.пропаганди», яку Український інститут національної пам'яті створив ще 2020 року. 

Як пише УП. Культура, наразі така експозиція встановлена в музеї «Поле Полтавської битви». Рекомендований термін дії експозиції — до демонтажу Монумента слави після дозволу Кабміну й Міністерства культури та стратегічних комунікацій. 

Також парламентський комітет рекомендував перейменувати та перепрофілювати музей «Поле Полтавської битви».

- Опрацювати питання перейменування Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» та концептуального перепрофілювання його експозицій, які б окреслювали період ранньомодерної держави Гетьманщини (офіційна назва «Військо Запорізьке»), правління гетьмана Івана Мазепи та дипломатичні аспекти функціонування козацької державності, в т.ч. Гадяцьку угоду гетьмана Івана Виговського та україно-шведський союз між гетьманом Іваном Мазепою та королем Карлом XII, — сказано в документі.

Комітет хоче, щоб його проінформували щодо виконання цих рекомендацій до 1 березня 2025 року. Комітет спрямував ці рекомендації до Полтавської ОВА, міської ради Полтави, Міністерства культури та стратегічних комунікацій та Українського інституту національної пам’яті. Рішення народні депутати ухвалили 31 жовтня за підсумками виїзного засідання у Полтаві 18 жовтня. 

  • 30 квітня під аркою "Дружби народів" у центрі Києва демонтували пам'ятник Переяславській раді. У центрі композиції із червоного граніту був Богдан Хмельницький та московський посол, боярин Василь Бутурлін.
  • 14 жовтня Глава Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович підтримав ініціативу Національного банку України (НБУ) змінити назву розмінної монети з "копійки" на "шаг".
Теги за темою
Історія
Джерело матеріала
loader
loader