Від ядерних до квантових обчислень, так Big Tech збирається живити спрагу енергії ШІ
Від ядерних до квантових обчислень, так Big Tech збирається живити спрагу енергії ШІ

Від ядерних до квантових обчислень, так Big Tech збирається живити спрагу енергії ШІ

Величезне зростання кількості центрів обробки даних у всьому світі не має жодних ознак сповільнення, що спонукає Big Tech задуматися про те, як найкраще забезпечити революцію штучного інтелекту .

Деякі з представлених варіантів включають перехід до ядерної системи , рідинне охолодження для центрів обробки даних і квантові обчислення.

Проте критики зазначають, що оскільки темпи підвищення ефективності споживання електроенергії сповільнюються, технічні гіганти повинні визнати вартість генеративного буму штучного інтелекту в усьому ланцюжку поставок — і відмовитися від наративу « рухайся швидко і ламай речі ».

«На цей час фактичні витрати на навколишнє середовище досить приховані. Вони просто субсидуються тим фактом, що технологічні компанії потребують продукту та підтримки», — Сомя Джоші, керівник відділу глобальних програм, клімату та систем у Стокгольмі. Інститут навколишнього середовища (SEI), повідомив CNBC через відеодзвінок.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, очікується, що в найближчі роки хвиля інвестицій у центри обробки даних ще більше прискориться, головним чином завдяки зростанню цифровізації та поширенню генеративного ШІ.

Саме ця перспектива викликала занепокоєння щодо різкого зростання попиту на електроенергію , а також про вплив штучного інтелекту на навколишнє середовище , який часто забувають, але надзвичайно важливий .

Центри обробки даних, які споживають постійно зростаючу кількість енергії , є ключовою частиною інфраструктури сучасних хмарних обчислень і додатків ШІ.

Джамп’єро Фрізіо, президент відділу електрифікації швейцарської транснаціональної компанії ABB , сказав, що бізнес-центрів обробки даних інженерної групи користується значним зростанням за останні роки — сегмент планує зрости більш ніж на 24% у 2024 році.

Фрізіо сказав, що АББ займає хороші позиції в умовах буму попиту на штучний інтелект, щоб постачати середнім і відомим гравцям галузі всі компоненти, необхідні для роботи центру обробки даних.

«Я вважаю, що найкращий спосіб діяти зараз — це підвищити енергоефективність. Це найкращий спосіб, оскільки технологія є, наприклад, ДБЖ середньої напруги HiPerGuard. Ви можете це зробити, і ви можете зробити це завтра вранці», — сказав Фрісіо. CNBC через відеодзвінок.

ДБЖ HiPerGuard належати до першого в галузі джерела безперебійного живлення середньої напруги АББ, яке, за його словами, може забезпечувати постійне живлення великих об’єктів.

«Другий варіант — переходити на рідинне охолодження, безсумнівно. Знову ж таки, це в оптиці кращої енергоефективності. Чому? Тому що одна стійка, ви знаєте, чорні ящики, які виглядають як шафа з усіма серверами. всередині, щільність потужності цих пристроїв буде в чотири-шість разів більше, ніж раніше», - сказав Фрісіо.

«Після цього, ми говоримо про 5-10 років, це ядерна модульна система», – додав він.

Big Tech переходить на ядерну технологію

Американські технічні гіганти Microsoft , Google і  Amazon  за останні місяці уклали угоди з атомної енергетики на мільярди доларів, оскільки вони прагнуть вивести додаткову енергетичну потужність онлайн для навчання та запуску масивних генеративних моделей штучного інтелекту, що стоять за сучасними програмами.

Зростання попиту на генеративний штучний інтелект співпало з поштовхом до пошуку ефективніших рішень для охолодження в центрах обробки даних, зокрема рідинного охолодження — процесу, у якому вода використовується для зниження температури серверів та іншого електронного обладнання.

Французький виробник енергетичного обладнання Schneider Electric нещодавно завершив угоду на 850 мільйонів доларів  щодо придбання контрольного пакета акцій Motivair Corp, американської компанії, яка спеціалізується на рідинному охолодженні для високопродуктивних обчислень.

Тодішній генеральний директор Schneider Electric сказав CNBC, що угода з готівкою, яка спрямована на посилення пропозиції для центрів обробки даних, була «багатою, але не надто дорогою» і «чудово підходить» до стратегії фірми.

Окрім ядерної енергії та технології рідинного охолодження, деякі технічні гравці припустили, що розробки в рамках ШІ можуть допомогти декарбонізувати центри обробки даних.

Джерело матеріала
loader