Бездротові навушники давно стали не просто зручним аксесуаром, а справжнім мастхевом для тих, хто цінує свободу руху та якість звуку. TWS стали улюбленцями мільйонів користувачів за мініатюрні габарити та звук, який можна порівняти зі старшими братами. Але з такою кількістю варіантів на ринку вибір навушників інколи здається складним квестом. Щоб не розгубитися у трендах – зібрали кращі моделі в цій добірці.
Зміст
- 1 Як обирати бездротові навушники?
-
2 Популярні бездротові моделі 2024 року
- 2.1 Apple AirPods 4
- 2.2 OPPO Enco Air4
- 2.3 realme Buds T310
- 2.4 Sony LinkBuds Open
- 2.5 Nothing Ear
- 2.6 Samsung Galaxy Buds3
- 2.7 JBL Tune 235NC
- 2.8 Audio-Technica ATH-CKS30TW+
- 2.9 Marshall Minor IV
- 2.10 Sennheiser Momentum True Wireless 4
Як обирати бездротові навушники?
Хоча багато хто вважає, що першими повністю бездротовими навушниками стали AirPods від Apple, насправді першопрохідцем була японська компанія Onkyo. У 2015 році вона випустила TWS-навушники під назвою Onkyo W800BT. Але оскільки модель мала багато костилів і недопрацювань, справжнім хітом на ринку стали AirPods. Їх спільно з iPhone 7 презентували у 2016 році, але з того часу ринок отримав TWS ледве не від кожного бренду. Ця аудіокатегорія насичена варіантами у різних цінових межах і новачки задаються питанням: «З чого почати шукати?»
Під час вибору навушників варто звернути увагу на кілька важливих моментів:
- Типи навушників. Існує кілька основних форм-факторів: вкладиші та вакуумні (з силіконовими насадками). Тут питання комфорту і смаку, адже комусь зручні вкладиші, а комусь в них не вистачає пасивної шумоізоляції, яку дає насадка. На ринку є багато різних варіантів, тому за можливості краще протестувати посадку на власних вухах.
- Шумозаглушення. Мова про активну систему ANC. Якщо важлива тиша — обирайте модель з активним шумозаглушенням. Це корисно для тих, хто часто подорожує чи працює в галасливих місцях.
- Звук. Тут важливі баланс басів, середніх і високих частот. Зазвичай кожна модель має свої особливості звучання, тож варто звертати увагу на відгуки або можливість тестування.
- Час роботи. Ніхто не хоче заряджати навушники кожні кілька годин. Обирайте моделі, які працюють щонайменше 5-6 годин і підтримують швидку зарядку. Дуже неприємно вранці перед виходом з дому зрозуміти, що навушники розрядились і 15 хвилин не вистачить хоча б для години роботи.
- Зручність у використанні. Легке підключення, сенсорне керування чи кнопки, захист від води та пилу (IP-рейтинг) — ці дрібниці теж можуть зіграти важливу роль.
З додаткових фішок користувача можуть радувати бездротовою зарядкою кейса, підтримкою кількох пристроїв, інтеграцією з голосовими помічниками та мобільними додатками, що дозволяють налаштовувати звук під себе. Все це додає бонусів конкретним моделям, але залишається дворядним під час вибору.
Популярні бездротові моделі 2024 року
Apple AirPods 4
Ці самі легендарні вкладиші, які в четвертому поколінні нарешті отримали активне шумозаглушення. Приємність в тому, що звичайну версію Apple не прибрали, тому якщо ви з тих людей, яким ANC не потрібне, то й не прийдеться за нього переплачувати.
Завдяки новому процесору H2 Apple AirPods 4 такі ж самі як і були – класні для своїх фанатів. Суперечки щодо звуку в AirPods справа вічна, тому ті, кому вони подобаються із задоволенням будуть користуватися найновішою версією.
Apple AirPods 4 ідеальні для власників Apple-екосистеми – плавне перемикання між пристроями, зрозуміле керування та дизайн, який не вийде з моди. Окремо хочеться відзначити автономність в 5 годин – вона в них дійсно на високому рівні, а не тільки в характеристиках. При тому швидка зарядка за 5 хв накачує AirPods ще на годину роботи, тому активні користувачі та слухачі музики будуть задоволені. Знайти Apple AirPods 4 можна на ринку від 6 до 13 тис. гривень.
OPPO Enco Air4
OPPO Enco Air4 Pro — вакуумні представники іншої цінової категорії. Але наразі ринок навіть у бюджетному сегменті пропонує доволі багатий набір: активне шумозаглушення (ANC), 12,4-мм динамічні драйвери з акцентованим басом і підтримку формату Hi-Res Audio Wireless та кодеків LDAC і AAC.
До того ж виробник заявляє про високий рівень автономності – до 43 годин із зарядним кейсом. Підтримується функція швидкої зарядки, яка забезпечує до 4 годин відтворення всього за 10 хвилин підзарядки. Тому для термінового онлайн-дзвінку завжди можна буде підготуватися за кілька хвилин.
OPPO Enco Air4 Pro підходять для активного способу життя завдяки сертифікації IP54, що захищає їх від пилу та вологи. Цю модель можна обирати для спорту, особливо враховуючи сенсорне керування. Воно дозволяє легко змінювати треки, регулювати гучність або перемикатися між режимами. Ціна OPPO Enco Air4 Pro варіюється від 1 600 до 3000 гривень.
realme Buds T310
realme Buds T310 — стильні бездротові навушники, які доступні в різних кольорах. Оснащені 12,4-мм динамічними драйверами, вміють підключатися до кількох пристроїв і підтримують технологію шумозаглушення під час дзвінків. Навушники ефективно знижують сторонні шуми, дозволяючи чітко чути співрозмовника навіть у шумному середовищі.
Мають також доволі гарну автономність. З вимкненим шумозаглушенням виробник заявляє 9 годин роботи без підзарядки. Крім того, навушники підтримують швидку зарядку — лише 10 хвилин зарядки забезпечують до 5 годин відтворення музики.
Ергономічний дизайн realme Buds T310 забезпечує комфортну посадку, а сенсорне керування дозволяє легко управляти музикою, приймати дзвінки та активувати голосового асистента. Ціна на модель змінюється від 1 300 до 2 тис. гривень.
Sony LinkBuds Open
Sony LinkBuds Open – найсвіжіша новинка ринку, яку компанія Sony презентувала у жовтні 2024. Це цікава модель з нетиповим кільцевим дизайном і різним типам дуг для фіксації навушника у вусі. Класно підходять для спорту (передбачений захист IPX4), спеціальні отвори у корпусах дозволяють зберігати звʼязок з навколишнім світом. Автономність складає 8 годин роботи на одному заряді, а 3 хвилини швидкої зарядки продовжують роботу LinkBuds Open на годину.
Виробник оснастив ці навушники процесором V2, підтримкою кодеків AAC і LC3 та системи шумопоглинання мікрофона ENC. Динамік 11 мм також розроблявся в Sony у кільцевому дизайні, тому LinkBuds Open навушники забезпечують глибоке занурення у звук. Спеціально підібрана мембрана й потужний неодимовий магніт відповідають за чисті середні та високі частоти, а цифровий механізм DSEE відновлює втрачені при стисненні високі частоти, наближуючи звук до оригінального.
Для прихильників мобільного геймінгу у LinkBuds Open реалізоване просторове звучання з відстеженням руху голови. Це створює реалістичний ефект занурення, особливо в іграх з доповненою реальністю, наприклад як Ingress. Ціна в Україні на LinkBuds Open очікується на рівні 10 тис. гривень.
Nothing Ear
Бренд Nothing Technology пропонує специфічний і впізнаваний дизайн своїх продуктів і навушники Nothing Ear не виключенням. Ця модель 2024 року поєднує просунуте звучання та стиль. Навушники обладнані 11-міліметровими драйверами з керамічною діафрагмою для чіткого відтворення високих частот, а додаткові вентиляційні отвори покращують повітряний потік для зменшення спотворення звуку.
Завдяки Bluetooth 5.3, підтримці кодеків LHDC 5.0 і LDAC вони передають 24-бітове аудіо високої чіткості, а режим adaptive ANC забезпечує активне шумозаглушення до 45 дБА для максимального фокуса на звуці. Фішка моделі полягає в інтеграції ChatGPT у фірмовому додатку Nothing X. Він додає інтерактивності пошуку музики та дозволяє отримувати потрібні відповіді прямо з головного екрана. Ціна на Nothing Ear змінюється від 5 750 до 8 500 гривень.
Samsung Galaxy Buds3
Galaxy Buds3 – липнева новинка цього року, яку також не оминула мода на штучний інтелект. Технологія Galaxy AI підлаштовує аудіо під форму вуха, забезпечуючи чіткіше відтворення кожної деталі мелодії. А технологія просторового аудіо точно спрямовує звук під час руху – це забезпечує об’ємне звучання, що особливо відчутно під час споживання контенту та ігор.
Виробник оснастив модель збільшеним 11-міліметровим динаміком, тому Galaxy Buds3 звучать доволі потужно, хоч і мають відкритий дизайн вкладишів. Налаштувати аудіо під себе допоможе адаптивний еквалайзер, підтримується система ANC, а ось перемикання між різними пристроями доступне лише в системі пристроїв Samsung.
Автономність моделі на рівні 5 годин (6 годин при вимкненому ANC). Підтримується бездротова зарядка. Ціна на Samsung Galaxy Buds3 варіюється від 5 до 7 тис. гривень.
JBL Tune 235NC
Класична для JBL модель вакуумних бездротових навушників з фірмовим режимом підсилення басів, активним шумозаглушенням і гарною автономністю. JBL Tune 235NC підтримують швидку зарядку, яка за 10 хвилин забезпечить дві години роботи пристрою. З притаманних бренду рішень підтримується режим Ambient Aware, з яким навушники дозволяють чути звуки оточення, що особливо корисно для безпеки на вулиці, а також функція TalkThru. Нею зручно користуватися для швидких розмов без зняття навушників (наприклад, якщо зустріли знайомого на вулиці чи потрібно послухати оголошення на вокзалі).
JBL Tune 235NC має чотири вбудовані мікрофони для чіткої передачі голосу під час дзвінків, а функція VoiceAware допоможе контролювати рівень свого голосу, що передається назад у навушники, для оптимального комфорту під час розмов. Купити JBL Tune 235NC можна за 2 тис. чи 3 500 тис. гривень.
Audio-Technica ATH-CKS30TW+
У ціновій категорії від 6 до 7 500 гривень цікавою моделлю є вереснева новинка Audio-Technica ATH-CKS30TW+. Пропонуючи кілька нетипових кольорів і доволі класичний дизайн навушники ATH-CKS30TW+ підійдуть тим, хто любить глибокі баси й максимальне занурення у звук.
Підтримуючи активне шумозаглушення Audio-Technica ATH-CKS30TW+ з 9-міліметровими динаміками забезпечують чіткий, насичений звук. Компактна модель гарно передає нюанси звуку, тому відповідає очікуванням доволі вимогливих до звуку користувачів.
Ступінь водонепроникності IP55 дозволяє використовувати модель для активностей, спорту та тренувань. А завдяки інтегрованому еквалайзеру та чутливим сенсорам дотику, вони легко налаштовуються для ідеального звучання в будь-якій ситуації — від тренувань до відпочинку.
Marshall Minor IV
Marshall Minor IV – традиційна модель від бренду, з впізнаваним кейсом «під шкіру», фірмовими елементами дизайну та особливим звучанням. Це вже четверте покоління Minor, яке зберігає рок-н-рольний звук завдяки 12-міліметровим динамічним драйверам.
Віддаючи дань класиці, у Marshall Minor IV немає системи активного шумозаглушення, але модель не позбавлена сучасних фішок, типу підтримки кейсом бездротової зарядки чи захисту від вологи (IPX4).
Автономність у моделі теж достойна – 7 годин і 15 хвилин швидкої зарядки для додаткових трьох годин роботи. Купити Marshall Minor IV можна за 5-7 тис. гривень.
Sennheiser Momentum True Wireless 4
Sennheiser Momentum True Wireless 4 – бездротові навушники з перевіреною репутацією виробника. Вже отримали нагороду на CES 2024, мають фірмовий текстильний дизайн кейса та сподобаються тим, хто шукає захопливий аудіодосвід.
Поєднуючи фірмовий звук Sennheiser із передовими технологіями (Auracast і LE Audio), Momentum True Wireless 4 сподобаються рівнем деталізації та насиченістю звуку різних частот. Підтримується адаптивний ANC з автоматичним регулюванням, автономність до 30 годин роботи з кейсом і 7.5 год на одній зарядці дозволить слухати улюблену музику протягом цілого дня. Для таких тривалих сенсів прослуховування Momentum True Wireless 4 доволі зручні, а легка посадка забезпечить комфорт у будь-якому сценарії застосування. У комплекті вони постачаються з різними розмірами насадок і насадками для додаткової фіксації, щоб підібрати аксесуари індивідуально під себе.
Ціна на модель дуже варіюється на ринку, але загалом їх можна знайти орієнтовно за 10 тис. гривень.