Ліві німецькі популісти провокують розкол у партії Шольця через Україну: експерти розповіли про головні ризики
Ліві німецькі популісти провокують розкол у партії Шольця через Україну: експерти розповіли про головні ризики

Ліві німецькі популісти провокують розкол у партії Шольця через Україну: експерти розповіли про головні ризики

Ця партія, створена на початку 2024 року, вимагає відмовитися від допомоги Україні задля створення коаліції в трьох східних землях.

Як зазначає Reuters, у партії Вагенкнехт наполягають на тому, щоб потенційні союзники прийняли їхню антивоєнну позицію як умову для створення коаліцій. Така вимога особливо гостро впливає на проукраїнський консенсус у Німеччині, який і так стикається з випробуваннями в умовах зростаючого невдоволення суспільства тривалим конфліктом.

Бранденбурзьке відділення Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) вже підписало спільну заяву з BSW, у якій йдеться про те, що «війна не завершиться подальшими поставками зброї». Це формулювання викликало бурхливу реакцію в Берліні та всередині СДПН.

Партія BSW також критикує можливе розміщення американських ракет дальнього радіусу дії в Німеччині. Проти такої позиції виступила депутатка від "Зелених" Агнешка Брюггер, яка звинуватила СДПН у підкоренні «популістському курсу» Вагенкнехт, заявивши, що відмова від підтримки України є хибним шляхом до миру, який поставить під загрозу безпеку Німеччини та її союзників.

Позиція BSW стає дедалі впливовішою на тлі падіння суспільної підтримки України. Деякі експерти вважають, що успіхи Росії на полі бою та політичні зміни в США можуть лише підсилити скепсис у ставленні до військової підтримки України. Політолог Штефан Маршалл звертає увагу на те, що Альянс Вагенкнехт зміцнює русофільські настрої всередині СДПН, де традиційно зберігається підтримка проросійської політики.

Ситуація загострилася після того, як СДПН призначила генеральним секретарем Маттіаса Мірша, який, на думку аналітиків, сприяє реабілітації колишнього канцлера Герхарда Шрьодера — знаного проросійського політика та бізнес-партнера «Газпрому». Це додатково ускладнює ситуацію для канцлера Олафа Шольца, якому доведеться маневрувати між внутрішніми протиріччями та збереженням міжнародної солідарності з Україною.

Джерело: reuters.

Останні новини:

Це буде розмова глухого з німим, - політтехнолог про можливий дзвінок Шольця Путіну

Загроза зникнення Євросоюзу: експерти розповіли про конфлікт Шольца та Макрона

Травми, вибори і пропаганда: експерт розповів, чому Шольц проти ракет TAURUS і далекобійних ударів по рф

Теги за темою
Україна Німеччина Новини політики
Джерело матеріала