Підсумки 04.11: Відстрочки і ліквідація МСЕК
Підсумки 04.11: Відстрочки і ліквідація МСЕК

Підсумки 04.11: Відстрочки і ліквідація МСЕК

Онлайн-відстрочки в Резерв+ стануть доступні у найближчі дні; У Раді зареєстровано урядовий законопроєкт про ліквідацію МСЕК. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

У мобільному застосунку для призовників, військовозобов’язаних та резервістів Резерв+ розпочалося бета-тестування онлайн-відстрочок. Першими інструкції отримають студенти та аспіранти, що заповнювали форму на тестування. Далі – люди з інвалідністю та багатодітні батьки. Інструкції надходять на електронну пошту.

Кабінет міністрів подав до Верховної ради законопроєкт про реформування (ліквідацію) медико-соціальних експертних комісій. Законопроєкт спрямований на створення нормативно-правових засад щодо зміни підходів до проведення оцінки визначення потреб і механізму їх забезпечення для осіб з обмеженням повсякденного функціонування та реформування системи МСЕК. Проєктом закону пропонується внести зміни до низки законодавчих актів, зокрема, до Основ законодавства України про охорону здоров’я, законів “Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я”, “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”, “Про статус ветеранразминів війни, гарантії їх соціального захисту” й інших.

Україна не веде ніяких переговорів з Росією, а домовленості можливі через окремі угоди за посередництва третіх держав. Про це в інтерв’ю в ефірі телемарафону повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак. Він зауважив, що наразі ніяких домовленостей немає, а якщо вони будуть – Україна готова їх розглянути, адже це відповідає принципам, закладеним у Формулі миру.

Литва передала Україні 230 автомобілів і 240 міношукачів у межах Коаліції з розмінування. Автотранспорт задіюватимуть для гуманітарного розмінування, щоб уберегти життя наших громадян. Литва продовжить і надалі сприяти зміцненню військового потенціалу України, і закликає інші країни та організації приєднатися до цієї місії.

Відправлено першу систему протиповітряної оборони NASAMS, замовлену Канадою для України. Україна розраховує отримати систему до кінця поточного року. NASAMS (Norwegian/National Advanced Surface to Air Missile System) – мобільний ЗРК для знищення повітряних об’єктів супротивника (БпЛА, балістичні ракети, гелікоптери, літаки, крилаті ракети тощо) на середніх та малих висотах за будь-яких метеоумов. Може вражати цілі на відстані до 180 км і висоті до 21 км.

Німеччина надасть Україні додатковий пакет гуманітарної допомоги на 200 млн євро для підтримки прифронтових регіонів взимку, повідомила міністерка закордонних справ Анналена Бербок під час візиту в Україну. Фінансування спрямоване на забезпечення мешканців прифронтових районів ресурсами для опалення та тепла, а також захисту від холоду. Таким чином, загальний обсяг гуманітарної допомоги від Німеччини у 2024 році сягнув 390 млн євро, з яких раніше було виділено 70 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури.

Україна уклала угоди зі Світовим банком на суму майже 600 млн доларів у рамках нового проєкту “Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво”. Спрямований на підтримку малого і середнього бізнесу, зелений перехід, покращення бізнес-середовища, цифровізації та сприяння виходу на нові ринки. Проєкт розрахований до 2027 року, а загальна запланована сума програми – понад 1 млрд доларів.

Першим містом в Україні, де відбудеться тестування мережі зв’язку 5G, стане Львів. У випадку, якщо обладнання не впливатиме на роботу військових, цей проєкт масштабують на Київ та Одесу.



Теги за темою
Німеччина авто переговори Канада Литва Армія Фінанси онлайн
Джерело матеріала
loader
loader