Аналітик пояснив, чому Європа "обере" Молдову замість України
Аналітик пояснив, чому Європа "обере" Молдову замість України

Аналітик пояснив, чому Європа "обере" Молдову замість України

Євроінтеграційні шляхи України та Молдови, тим більше Грузії, не варто розглядати в одній групі з багатьох причин. Очевидно, що Молдові євроінтегруватися буде легше, аніж Україні. Оскільки її поява в ЄС не вплине на "внутрішні розклади" в блоці.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

"Молдова — країна невелика, 2 чи 3 млн населення, тобто Європейському Союзу "перетравити", умовно кажучи, Молдову дуже легко. Україну — категорично ні, тому що величезна країна, величезні ресурси потрібно вкладати, зокрема на вирівнювання розвитку. Дуже багато конкурентів України у Східній Європі, які не дуже раді, що Україна взагалі наближається до ЄС", — каже він.

Загородній додає, що Україна є перспективною країною у багатьох аспектах, і від її вступу до ЄС постраждають сусіди з невеликими економіками, як-от Словаччина, Угорщина.

"Постраждає, зокрема, і Польща, яка розуміє, що поява України створить напругу, конкуренцію за ресурси, трудові, економічні, фінансові. Поява України в Європейському Союзі змінює взагалі весь політичний розклад. Фактично створюється Східна Європа як окремий клас, точніше, як окремий центр впливу. Це вже не дуже подобається і Франції, і Німеччині, які втрачають фактично "контрольний пакет" управління в Європейському Союзі", — пояснив Загородній.

Говорячи про Грузію, гість ефіру зазначив, що цю країну нема кому захищати, вона обирає свій шлях, виходячи з цього. Він нагадав, що після російсько-грузинської війни 2008 року Захід, насамперед США, фактично ніяк не покарали Кремль за агресію.

"Фактично Грузія зараз одна, захищати її нема кому, і вони йтимуть туди, куди йдуть, бо іншого вибору вони фактично не мають. Дай боже, зміниться керівництво в США або в Європейському Союзі, яке не буде ані ахати, ані охати, а все-таки діятиме. Тому що за останні 10 років саме їхня політика призвела до того, що Грузія відходить від стандартів, які були оголошені", — вважає Тарас Загородній.

Теги за темою
Молдова
Джерело матеріала
loader