Це небезпека: чому в Україні масово зникають горобці - пояснення орнітолога
Це небезпека: чому в Україні масово зникають горобці - пояснення орнітолога

Це небезпека: чому в Україні масово зникають горобці - пояснення орнітолога

Зникнення горобців може негативно вплинути на екосистему, оскільки вони є природними винищувачами шкідників.

Про що йдеться:

В Україні зменшується чисельність хатніх горобців, і ця тенденція викликає занепокоєння як у орнітологів, так і серед користувачів соціальних мереж, які помітили суттєве скорочення кількості цих птахів.

Ольга Яремченко з Українського товариства охорони птахів зазначає BBC Україна, що зменшення популяції горобців може бути спричинено кількома факторами.

Чому в Україні зникають горобці?

Сучасні будівлі з рівними стінами та закритими горищами створюють менше можливостей для гніздування. Крім того, змінилися методи збору сміття, що обмежує доступ птахів до залишків їжі.

Сільськогосподарські хімікати і зменшення кількості комах — природного корму для горобців — теж негативно впливають на їхню чисельність.

Також військові дії, зокрема вибухи, змушують горобців покидати звичні території у пошуках спокійніших місць.

Небезпека зникнення горобців

У 2024 році Українське товариство охорони птахів оголосило хатнього горобця птахом року, щоб привернути увагу до цієї проблеми.

Планується провести національний облік горобців, щоб краще розуміти їхню чисельність та місця проживання.

Цікаві факти про горобців

  • Горобці живуть поруч із людиною вже понад 10 тисяч років
  • У польоті серце горобця б'ється зі швидкістю до 1000 ударів на хвилину. З цієї причини горобець не може довго літати. Цьому птаху кожні 15-20 хвилин потрібен невеликий відпочинок.
  • Якщо горобця сильно налякати, то він може померти від інфаркту.
  • Горобці бачать світ через "рожеві окуляри". Особливість зору горобців така, що в них усе має рожевий відтінок, хоча більша частина птахів бачить світ у чорно-білому кольорі.

"В Україні не проводились тотальні обліки горобців, які гніздяться в нас. Тому всі ці дані дуже відносні. Коли почався весь цей ажіотаж з горобцями, я звертала увагу на коментарі громадськості. І реакції були різні. Одні підтверджую, що не спостерігають горобців. А інші кажуть: приїжджайте до нас і подивіться — в нас їх тут повно", — зазначає орнітологиня.

Зникнення горобців може негативно вплинути на екосистему, оскільки вони є природними винищувачами шкідників.

Орнітологи радять створювати для них місця для гніздування, забезпечувати кормові бази взимку та працювати над зменшенням забруднення.

Окрім цього, Главред також пояснював, чому птахи не вмирають на високовольтних дротах. Як відомо, крилаті можуть сидіти на електропроводах у сотні вольт і при цьому не відчувати дискомфорту.

Інші цікаві новини про птахів:

Джерело матеріала
loader
loader