Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.
За словами міністра оборони Пола Йонсона, морські електростанції можуть перешкоджати діяльності підводних човнів і ускладнити реагування на будь-які ракети, що наближаються. Він наголосив, що ситуація з безпекою в Балтійському морі є «надзвичайно чутливою».
Раніше Збройні сили Швеції також наклали вето на будівництво наземних вітрових електростанцій з міркувань безпеки.
Хоча Швеції необхідно приблизно подвоїти виробництво електроенергії протягом наступних кількох десятиліть, щоб задовольнити потреби електрифікації економіки, безпека є найважливішою, сказав Йонсон, додавши, що «інтереси збройних сил повинні мати додаткову вагу на будь-які рішення, що приймаються».
Відхилені проєкти мали б загальний обсяг виробництва близько 140 терават-годин, що майже дорівнює поточному попиту країни. Хоча всі вони не були б реалізовані, це величезний удар по майбутньому енергопостачанню країни.
За словами Йонсона, реалізація проєктів щодо вітрових електростанцій перешкоджали б швидкості реагування Швеції на будь-яку атаку.
«Раннє попередження має вирішальне значення як для протидії балістичним, так і крилатим ракетам, - сказав Йонсон. - Це також дуже важливо для населення, яке повинне мати можливість знайти укриття в разі нападу на Швецію».
Занепокоєння Швеції щодо російської агресії посилилося після повномасштабного вторгнення в Україну, що спонукало скандинавську країну приєднатися до НАТОразом із сусідньою Фінляндією.
Шведським урядом був схвалений єдиний проєкт, відомий як «Посейдон», який реалізують на західному узбережжі країни.
Як повідомляв Укрінформ, Швеція і Норвегія відмовляються від планів розвитку безготівкового суспільства через побоювання, що повністю цифрові платіжні системи зроблять їх вразливими до російських кібератак.
Фото: Universal Images Group/Getty Images