Що відбувалося з доларом на початку листопада
Банкірка Анна Золотько у коментарі 24 Каналу зазначила, що на початку торгів понеділка угоди укладалися в межах 41,30 гривень за долар. А уже вранці вівторка котирування зросли до максимальних позначок тижня вище рівня 41,40 гривень за долар.
Анна Золотько
Директор департаменту казначейських операцій Unex Bank
Востанні два дні місяця на фоні збільшеної пропозиції валюти з боку експортерів котирування опустилися до рівнів 41,19 – 41,20 гривень за долар. В цей період, до речі, Національний банк навіть купував валюту на міжбанку: придбав до резервів 0,5 мільйонів доларів.
При цьому, за словами Золотько, загальний обсяг тижневих інтервенцій НБУ помірно знизився у порівнянні з показниками позаминулого тижня. Загалом він зменшився до 696 мільйонів доларів.
Готівковий ринок рухався здебільшого синхронно з безготівковим. У вівторок на фоні зростання котирувань на міжбанку вартість долара перевищила 41,60 гривень за долар, але потім дещо знизилася, повернувшись до діапазону 41,50 – 41,60 гривень за долар,
– уточнює банкірка.
На фоні підвищеного попиту на валюту з боку населення в період масових виплат зарплат, суттєвішого зміцнення гривні у готівковому сегменті не відбулося. У цей момент зростання котирувань на міжбанку до 41,30 – 41,35 гривні за долар наприкінці тижня додатково підтримало курс долара.
Як зміниться курс долара з 4 по 10 листопада
Цього тижня вплив факторів перехідної дати потроху вичерпуватиметься. Попит на валюту з боку населення згасатиме, хоча з боку бізнесу він залишатиметься підвищеним.
На мою думку, протягом цього тижня вартість американської валюти у готівковому сегменті знаходитиметься в діапазоні 41,45 – 41,75 гривні за долар,
– прогнозує Золотько.
Зауважте! Водночас у цей період НБУ продовжуватиме надавати гривні підсилену підтримку, тож курсові коливання залишатимуться помірними.