Як передає Укрінформ, про це повідомляє Релігійна служба України.
"Керівник пресслужби Московського патріархату Володимир Легойда відреагував на звернення архієреїв УПЦ МП щодо неканонічних дій РПЦ на тимчасово окупованих територіях України. За його словами, ці дії продиктовані необхідністю змін і тому ніхто їх скасовувати не буде", - йдеться у повідомленні.
Легойда у Телеграмі заявив, що рішення про порядок управління єпархіями на тимчасово окупованих територіях Донбасу "приймаються священновладдям Російської православної церкви в особливих умовах воєнних дій, коли перебіг церковного життя вимагає таких рішень".
Керівник пресслужби РПЦ похвалив митрополита Донецького Іларіона за "будівництво храмів та виховання багатьох священнослужителів", однак дав зрозуміти, що рішення про його відставку не скасовуватимуть, "оскільки нинішнє становище у регіоні, де йдуть бої та щодня гинуть люди, диктує необхідність змін", пославшись на рішення Синоду РПЦ ще від 1920 року.
"Прецедентом вирішення подібних ситуацій є указ № 362 від 7/20 листопада 1920 року святителя Тихона, патріарха московського, священного синоду та вищої Церкви", - написав Легойда.
Як повідомляв Укрінформ, архієрей Української православної церкви Іона Черепанов опублікував у Фейсбуці заяву архієреїв УПЦ МП щодо дій синоду РПЦ стосовно єпархій УПЦ МП, розташованих на тимчасово окупованих територіях України. Підписанти вимагали скасувати рішення синоду РПЦ щодо «звільнення митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона від управління Донецькою єпархією Української православної церкви та відправити його на спокій».
У зверненні до синоду РПЦ архієреї УПЦ МП наголошують, що «антиканонічне звільнення митрополита Іларіона, українця за походженням,… багаторічного архіпастиря на Донеччині та призначення на його місце архієрея-росіянина свідчить саме про прагнення Москви анексувати канонічну територію Української православної церкви з метою знищення її самостійності та незалежності».
Архієреї УПЦ МП закликали синод РПЦ до «відмови від агресивної церковної політики щодо Української православної церкви та її багатостраждальної пастви, до поваги кордонів канонічної Української православної церкви, суверенітету та територіальної цілісності України».
Голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський у коментарі Укрінформу заявив, що заява УПЦ МП до синоду РПЦ щодо звільнення митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона від управління Донецькою єпархією, яку підписали 30 архієреїв, може бути "корпоративним конфліктом". Водночас посадовець наголосив, що на питання діяльності представників УПЦ МП треба дивитися у широкому контексті.
Фото: ВВС Україна