Без підвищення тарифів Україні потрібно буде залучати міжнародну допомогу.
Вже за кілька місяців Україні можуть значно зрости тарифи накомунальні послуги. Зокрема, на опалювання і водопостачання.
Про це розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в в коментарі "Главреду".
Корольчук наголошує, що ще торік НКРЕКП намагалася підвищити тариф на воду. Тоді рішення скасували. Наразі здорожчання є дуже ймовірним, адже державному бюджеті утворилася значна діра.
"Щодо тепла, то в деяких областях поточний тариф сягає три-чотири тисячі гривень за гігакалорію. У середньому становить близько двох тисяч гривень. Якщо підвищення відбудеться, то буде одразу великим... Аналогічно і з водою. Якщо зараз тариф на холодну воду залишається в коридорі 30-80 гривень, то в разі підвищення його теж можна впевнено множити на два", - розповів Корольчук.
Він прогнозу, що тарифи зростуть ближче до кінця цього опалювального сезону, або ж - до літа. З його слів, підвищення може бути вдвічі. Адже за останні два роки істотно зросли ціни на матеріали, зарплати і паливо.
Окрім того, може зрости може і тариф на електроенергію. У 2025-2026 роках він може збільшитися до 5 гривень.
"Спочатку НКРЕКП розглядалося поетапне підвищення мінімум до чотирьох гривень за кіловат. Те підвищення, яке відбулося навесні, більше за прогнозоване. За планами підвищення тарифу для населення, які обговорювалися на 2025-2026 рік, розглядався коридор у п'ять гривень", - пояснює Корольчук.
Експерт вважає завищеним нинішній тариф на електроенергію в 4,32 грн. У разі підвищення до 5 гривень можлива сегментація, коли люди, які споживають великі обсяги електроенергії, платитимуть більше.
Корольчук вважає, що без підвищення тарифів Україні потрібно буде залучати міжнародну допомогу або державне субсидування.
- У листопаді збільшиться пенсія: кому і наскільки
- Яка зарплата у вчителів в Україні і коли планується підвищення: міністр освіти розповів
- Тисяча від Зеленського: хто не отримає грошей