ЮНЕСКО: 85% вбивств журналістів залишаються безкарними
ЮНЕСКО: 85% вбивств журналістів залишаються безкарними

ЮНЕСКО: 85% вбивств журналістів залишаються безкарними

До Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів ЮНЕСКО оприлюднила звіт, згідно з яким з 2006 по 2024 рік у світі було вбито понад 1 700 журналістів, і лише 15% цих випадків потрапили до суду.

Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, який відзначається 2 листопада, цього року привертає особливу увагу на тлі даних нового звіту ЮНЕСКО.  Згідно зі звітом організації, з 2006 по 2024 рік у світі було вбито понад  1700 журналістів, і близько 85% цих справ так і не дійшли до суду.

Про це повідомили на порталі Організації Об'єднаних Націй (ООН).

Ситуація загострилася, і у цьому році кількість убитих журналістів зросла на 38% порівняно з попереднім дослідженням.

Особливо наголошується на небезпечних умовах для журналістів у Газі, де вони стикаються з найбільшою кількістю смертельних випадків у війні за останні десятиліття. Водночас Газа залишається закритою для міжнародних журналістів.

На щорічному Міжнародному медіасемінарі щодо миру на Близькому Сході представники ООН та експерти з прав людини виступили з критикою щодо переслідування журналістів у зоні конфлікту.

За словами голови Комітету ООН з прав палестинського народу Шейха Ніанга, протягом останнього року в Газі загинули понад 130 палестинських журналістів.

ООН закликає світову спільноту, громадянське суспільство та уряди посилити зусилля для припинення безкарності та захисту прав людини.

Фото: ЮНЕСКО. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
ООН
Джерело матеріала
loader
loader