Як повідомили в МЗС КНР, про це він сказав на зустрічі з лідером Китаю Сі Цзіньпіном у Пекіні, передає кореспондент Укрінформу.
Під час переговорів Сі та Фіцо обговорили, зокрема, й російсько-українську війну.
Лідер Китаю вказав на принципову позицію Пекіна стосовно «української кризи» (так у КНР називають геноцидну війну РФ проти України), яка полягає в сприянні політичному врегулюванню.
Сі також високо оцінив «об’єктивне, раціональне та справедливе ставлення Словаччини» до російської війни проти України, та запросив Словаччину й інші країни-однодумці працювати з Китаєм для сприяння миру і переговорам між Москвою і Києвом.
Своєю чергою Фіцо похвалив Китай і назвав позицію КНР «справедливою, об’єктивною та конструктивною».
Він заявив, що Словаччина приєднається до створеної з ініціативи КНР і Бразилії платформи «Друзі миру», щоб сприяти політичному врегулюванню конфлікту.
Фіцо прибув до Пекіна 31 жовтня з державним візитом, який завершиться 5 листопада. Після зустрічі з Сі 1 листопада Словаччина та Китайоголосили про підвищення двосторонніх відносин до стратегічного партнерства.
Як повідомляв Укрінформ, Китай, Бразилія та деякі інші країни Глобального Півдня у вересні під час Генасамблеї ООН у Нью-Йорку домовилися створити платформу «Друзі миру», в межах якої планують сприяти мирному врегулюванню «української кризи».
Точна кількість учасників ініціативи наразі не відома, але під час її презентації про свою участь заявили 15 країн, серед яких Казахстан, Туреччина, Саудівська Аравія, Угорщина.