В Алжирі президент помилував журналіста Іхсана Ель Каді після майже двох років ув'язнення
В Алжирі президент помилував журналіста Іхсана Ель Каді після майже двох років ув'язнення

В Алжирі президент помилував журналіста Іхсана Ель Каді після майже двох років ув'язнення

Директор Radio M і Maghreb Émergent перебував у в'язниці з грудня 2022 року. Його звинувачували у нібито отриманні «коштів і переваг з іноземного джерела з метою участі в політичній пропаганді» і «підриві державної безпеки та громадського порядку»

В Алжирі президент Абдельмаджид Теббун помилував журналіста, директора Radio M і Maghreb Émergent Іхсана Ель Каді після 22 місяців ув'язнення. Про це повідомила міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF).

Президентське помилування оголосили на честь 70-ї річниці алжирської революції.

Іхсан Ель Каді утримувався у в'язниці з 29 грудня 2022 року. 2 квітня 2023 року його засудили до п'яти років ув'язнення.

18 червня того ж року його вирок збільшили до семи років позбавлення волі за звинуваченнями у нібито отриманні «коштів і переваг з іноземного джерела з метою участі в політичній пропаганді» і «підриві державної безпеки та громадського порядку».

Утім, це звинувачення не було підтверджено на суді. Гроші, про які йшлося, насправді були надіслані його дочкою для виплати зарплат співробітникам Radio M і Maghreb Émergent. Вона живе і працює в Лондоні і є акціонером Interface Médias, компанії Іхсана Ель Каді, яка видає Radio M і Maghreb Émergent.

Radio M було змушене припинити роботу 19 червня 2024 року після того, як суд підтвердив розпуск Interface Médias 13 червня. Апеляційний суд Алжиру також підтвердив конфіскацію арештованих активів, а також штраф у розмірі 10 млн алжирських динарів (приблизно 70 000 євро) і компенсацію у розмірі 1 млн динарів (приблизно 7 000 євро) Органу регулювання аудіовізуальних засобів.

Раніше RSF очолили масштабну міжнародну кампанію за звільнення Іхсана Ель Каді. Зокрема, організація зв’язалася зі Спеціальним доповідачем ООН з питань просування та захисту права на свободу думок і їх вираження, щоб закликати до його звільнення. Міжнародна петиція, ініційована RSF, також зібрала понад 20 000 підписів, перші 13 000 з яких були передані біля посольства Алжиру в Парижі.

У четвер, 30 жовтня, також були звільнені журналісти сайту алжирських новин Scoop Омар Ферхат і Софіан Гірус, які перебували в попередньому ув'язненні з червня 2024 року. Вони були взяті під варту за опубліковане в їхніх медіа відео, на якому молоді люди в Сахарі скаржаться на маргіналізацію.

Фото: RSF

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
звільнення
Джерело матеріала
loader
loader