НБУ вимагає від банків повідомляти про ухилення клієнтів від сплати податків
НБУ вимагає від банків повідомляти про ухилення клієнтів від сплати податків

НБУ вимагає від банків повідомляти про ухилення клієнтів від сплати податків

НБУ вимагає від банків повідомляти про ухилення клієнтів від сплати податків - Фото 1

Національний банк України надав банкам і небанківським фінансовим установам рекомендації щодо механізмів так званого “дроблення бізнесу”.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу НБУ.

НБУ у своєму листі повідомив підприємства можуть використовувати схему з метою ухилення від сплати податків. Вона полягає у штучному розподілі ведення бізнесу юридичної особи через інших суб’єктів господарювання, зокрема залучення фізичних осіб-підприємців (ФОП)

Такі схеми характеризуються певними ознаками, які можуть свідчити про зв’язки між юридичною особою та ФОП, приклади яких наведені у листі.

Як зазначив НБУ у листі, якщо за результатами аналізу встановлено належність клієнтів до Групи, є підстави вважати, що діяльність суб’єкта господарювання може бути пов’язана з ухиленням від сплати податків, відповідно фінансові установи мають повідомити Держфінмоніторинг про такі фінансові операції (діяльність), а також прийняти рішення щодо подальших ділових відносин.

“Дотримуючись цих рекомендацій, банки та небанківські фінансові установи зможуть удосконалити свої внутрішні системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та підвищити ефективність управління ризиками”, – йдеться в повідомленні.

Рекомендації МВФ

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд рекомендує Україні подвоїти зусилля щодо мобілізації внутрішніх доходів прискорити реалізацію своєї Національної стратегії доходів.

Як зазначила Ера Дабла-Норріс, заступник директора департаменту МВФ з фінансових питань, Стратегія спрямована на скорочення ухилення від сплати податків, уникнення податків, покращення дотримання податкового законодавства та, у ширшому розумінні, підвищення справедливості та рівноправності податкової системи.

“І МВФ давно виступає за те, щоб країни не підвищували ставки. Йдеться про розширення бази та створення максимально справедливих та рівноправних податкових систем”, – додала Дабла-Норріс.

Tweet
Джерело матеріала
loader