В Алжирі президент помилував журналіста Іхсана Ель Каді після майже двох років ув'язнення
В Алжирі президент помилував журналіста Іхсана Ель Каді після майже двох років ув'язнення

В Алжирі президент помилував журналіста Іхсана Ель Каді після майже двох років ув'язнення

Директор Radio M і Maghreb Émergent перебував у в'язниці з грудня 2022 року. Його звинувачували у нібито отриманні «коштів і переваг з іноземного джерела з метою участі в політичній пропаганді» і «підриві державної безпеки та громадського порядку»

В Алжирі президент Абдельмаджид Теббун помилував журналіста, директора Radio M і Maghreb Émergent Іхсана Ель Каді після 22 місяців ув'язнення. Про це повідомила міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF).

Президентське помилування оголосили на честь 70-ї річниці алжирської революції.

Іхсан Ель Каді утримувався у в'язниці з 29 грудня 2022 року. 2 квітня 2023 року його засудили до п'яти років ув'язнення.

18 червня того ж року його вирок збільшили до семи років позбавлення волі за звинуваченнями у нібито отриманні «коштів і переваг з іноземного джерела з метою участі в політичній пропаганді» і «підриві державної безпеки та громадського порядку».

Утім, це звинувачення не було підтверджено на суді. Гроші, про які йшлося, насправді були надіслані його дочкою для виплати зарплат співробітникам Radio M і Maghreb Émergent. Вона живе і працює в Лондоні і є акціонером Interface Médias, компанії Іхсана Ель Каді, яка видає Radio M і Maghreb Émergent.

Radio M було змушене припинити роботу 19 червня 2024 року після того, як суд підтвердив розпуск Interface Médias 13 червня. Апеляційний суд Алжиру також підтвердив конфіскацію арештованих активів, а також штраф у розмірі 10 млн алжирських динарів (приблизно 70 000 євро) і компенсацію у розмірі 1 млн динарів (приблизно 7 000 євро) Органу регулювання аудіовізуальних засобів.

Раніше RSF очолили масштабну міжнародну кампанію за звільнення Іхсана Ель Каді. Зокрема, організація зв’язалася зі Спеціальним доповідачем ООН з питань просування та захисту права на свободу думок і їх вираження, щоб закликати до його звільнення. Міжнародна петиція, ініційована RSF, також зібрала понад 20 000 підписів, перші 13 000 з яких були передані біля посольства Алжиру в Парижі.

У четвер, 30 жовтня, також були звільнені журналісти сайту алжирських новин Scoop Омар Ферхат і Софіан Гірус, які перебували в попередньому ув'язненні з червня 2024 року. Вони були взяті під варту за опубліковане в їхніх медіа відео, на якому молоді люди в Сахарі скаржаться на маргіналізацію.

Нагадаємо, нещодавно камбоджійського журналіста Меха Дару, лауреата численних нагород, який був заарештований за звинуваченням у підбурюванні до громадських заворушень, звільнили під заставу після того, як уряд випустив відео, де журналіст просить вибачення.

Джерело матеріала
loader