У ТЦК забрали телефон: чи мають право воєнкоми вилучати речі
У ТЦК забрали телефон: чи мають право воєнкоми вилучати речі

У ТЦК забрали телефон: чи мають право воєнкоми вилучати речі

Поліція та представники територіальних центрів комплектування мають розширені повноваження для здійснення оповіщення про мобілізацію, повідомляє Безоплатна правнича допомога. Це означає, що громадяни повинні бути готовими до перевірок документів, отримання повісток та інших дій з боку держави.

Однією з основних функцій представників ТЦК є вручення повісток. Закон дозволяє це робити у будь-який час доби, за місцем проживання, на роботі або навіть у громадських місцях. Такі дії можуть супроводжуватись перевіркою документів, що стосується призовників, резервістів та військовозобов’язаних. Це викликає занепокоєння у багатьох українців, адже не завжди зрозуміло, як діяти у таких ситуаціях.

Молодий чоловік у ТЦК і СП. Фото: ngu.gov.ua

Згідно з законодавством, працівники ТЦК мають право фіксувати процес перевірки на фото чи відео. Однак вони не можуть затримувати осіб, вилучати особисті речі, такі як мобільні телефони, чи заважати спілкуванню з родичами. При цьому, якщо особа відмовляється пройти до ТЦК, представники можуть викликати поліцію, яка вже має право на адміністративне затримання.

Важливо пам’ятати, що ухилення від призову може призвести до серйозних наслідків. За порушення військового обліку чи відмову надати документи призовнику може загрожувати штраф до 25,5 тисяч гривень. У гіршому випадку, якщо справа буде кваліфікована як ухилення від призову, це може обернутись кримінальною відповідальністю і позбавленням волі на термін від 3 до 5 років.

Раніше ми розповідали, що відстрочки втратять свою чинність: що чекає чоловіків з 11 листопада

Також, мобілізація їх не торкнеться: кого з українців ТЦК не чіпатиме, пояснення юриста

Джерело матеріала
loader
loader