Про це на брифінгу заявив речник Міноборони КНР полковник Чжан Сяоган, коментуючи нещодавнє рішення Вашингтона продати Тайваню РЛС та системи ППО на майже $2 мільярди, передає кореспондент Укрінформу.
«Продаж Сполученими Штатами зброї китайському регіону Тайвань порушує принцип одного Китаю, серйозно підриває суверенітет і інтереси безпеки Китаю та шле дуже неправильні сигнали сепаратистським силам, які виступають за незалежність Тайваню», - сказав Чжан.
Він додав, що постачання американських озброєнь на острів також негативно впливає на китайсько-американські відносини в цілому.
«Ми рішуче засуджуємо і виступаємо проти цього та висловили протест американській стороні», – зазначив речник.
Він заявив, що питання Тайваню перебуває в центрі основних інтересів Китаю і є першою червоною лінією в китайсько-американських відносинах, тому Пекін закликає Вашингтон усвідомити серйозні наслідки озброєння Тайваню і не йти далі хибним шляхом.
«Кілька одиниць американської зброї не скоротять розрив у військовій потужності між материком і островом, тим більше не зупинять історичну тенденцію возз’єднання Китаю. Наша армія постійно покращує свою боєготовність, зміцнює військовий потенціал і твердо захищатиме національний суверенітет та територіальну цілісність країни», - додав речник оборонного відомства.
Сполучені Штати, як і більшість країн світу, дотримуються принципу одного Китаю, проте підтримують зв’язки з урядом Тайваню і надають йому зброю для зміцнення власної оборони на тлі зростання погроз з боку Пекіна застосувати війська для «возз’єднання» острова з материком.
Як повідомляв Укрінформ, колишній міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс закликав Британію і союзників допомогти Україні перемогти Росію, інакше Китай отримає сигнал до нападу на Тайвань і тоді вже Захід зазнає глобальних наслідків.