Про це йдеться в оприлюдненому Пентагоном комюніке за підсумками 56-ї Консультативної зустрічі з питань безпеки у Вашингтоні, передає Укрінформ.
«Обидва лідери рішуче засудили те, що військова співпраця між Росією і КНДРвийшла за межі передачі військових поставок до фактичного розгортання сил, та пообіцяли тісно координувати з міжнародним співтовариством у цьому питанні», - йдеться в комюніке.
Остін та Кім також підкреслили, що будь-яка військова співпраця між Пхеньяном і Москвою, включаючи торгівлю зброєю та передачу новітніх технологій, є порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН, і закликали Росію виконувати свої зобов’язання як постійного члена РБ ООН.
«Міністри підкреслили важливість повного виконання резолюцій Ради Безпеки ООН усім міжнародним співтовариством, включаючи Китай і Росію, постійних членів РБ ООН, та закликали міжнародну спільноту запобігти й відреагувати на ухилення КНДР від санкцій, що мають на меті змусити Пхеньян відмовитись від незаконних розробок ядерної зброї та балістичних ракет», - зазначається в заяві.
Глави оборонних відомств також домовилися проводити майбутні спільні військові навчання на основі реалістичніших сценаріїв, включаючи ядерну атаку Північної Кореї.
«Обидва міністри погодилися з необхідністю продовжувати зміцнювати спільні навчання і тренування відповідно до змін у безпековому середовищі на Корейському півострові, а також вирішили, що наступні спільні навчання повинні проходити за реалістичними сценаріями і включати реагування на потенційне застосування КНДР ядерної зброї», – йдеться в комюніке.
Водночас не уточнюється, коли союзники почнуть тренуватись за сценаріями реагування на напад Північної Кореї із застосуванням ядерної зброї.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський у телефонній розмові з президентом Республіки Корея Юн Сок Йолем обговорив залучення Росією північнокорейських військових. Президенти вирішили, зокрема, що Україна та Південна Корея найближчим часом обміняються делегаціями для координації дій.
Фото: AA