Лікарі на ходу надають пораненим військовим допомогу: ін'єкції, крапельниці, встановлюють катетери. За словами медпрацівників, потяг вміщує багато пацієнтів і є надійнішим за інші методи евакуації.
"Укрзалізниця" має секретний поїзд, який перевозить поранених українських військових з передової до тилу. Всередині він обладнаний усім необхідним, щоб лікарі могли проводити навіть складні медичні процедури, як у звичайному госпіталі, прямо в русі. Відео показали Deutsche Welle.
Ззовні санітарний потяг нічим не відрізняється від звичайного, але всередині його вагони обладнані лікарняними ліжками та медичними приладами.
"Ми все робимо в русі, повністю все. Починаючи від звичайних якихось внутрішньовенних, внутрішньом'язових ін'єкцій, закінчуючи інтубаціями, постановками центральних і сечових катетерів", — розповіла військова медсестра Вікторія.
За словами медиків, потяг зупиняється тільки у випадку, якщо якийсь із пацієнтів нестабільний і його стан загострився настільки, що його необхідно зняти з евакуації. Все інше робиться на ходу.
Лікарі говорять, що надавати допомогу у вагоні, що рухається, непросто, проте у такого методу евакуації більше переваг, ніж недоліків. Поїзд має високу місткість, чітку логістику та певні міри безпеки.
Зазначається, що переміщення евакуаційного потягу шляхами "Укрзалізниці" не афішуються та тримається в секреті.
"Зрозуміло, це ж військовий ешелон, хоча й санітарний, але наші супротивники по війні — вони ж не роблять різниці, санітарний чи просто військовий. Тому й застосовуються певні міри безпеки", — пояснив військовий лікар, начальник евакуації Олександр.
Нагадаємо, 2 жовтня Центр транспортних стратегій повідомляв, що "Укрзалізниця" нарощує обсяги перевезень від початку року. Статистика показала, що за січень-серпень 2024 року по всіх видах сполучень перевезли 118,0 млн тонн вантажів, що на 24,3% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
Крім того, 24 вересня у соцмережах писали, що військовий спав із собакою у тамбурі вагона "Укрзалізниці". В УЗ розповіли, що військовий сам обрав для себе сам у тамбурі, та пояснили це відмінностями в поведінці військових порівняно з цивільними.