Про це повідомив аналітик Центру формування політики Дмитро Савчук під час презентації в Укрінформі звіту «Релевантна модель взаємодії громадянського суспільства із місцевим населенням на рівні очікування/спроможності».
«Відповідно до статистичних даних від Держстату, станом на 2022 рік кількість ГО в Україні становила 96 543 організації. Упродовж року було зафіксовано їхнє збільшення до загальної кількості у 99 556 організацій. Актуальні дані станом на 2024 рік свідчать про приріст ГО до позначки у 104 483 організації. Тож ми можемо побачити наявну тенденцію до збільшення ГО в країні, навіть попри умови війни», - констатував він.
Аналітик зазначив, що за результатами досліджень, найбільше ГО займаються волонтерською допомогою, зокрема Силам оборони. Вони також допомагають ветеранам, опікуються їхньою реабілітацією, займаються також антикорупційною діяльністю, захистом прав людини та правозахистом.
Савчук зазначив, що запорукою успішності діяльності є ефективна комунікація між ГО і суспільством, проте налагодження такого діалогу ускладнюється через зростання соціальної напруженості у зв'язку з утомою.
«Відповідно до відкритих даних соціологічних досліджень, довіра до ГО знижується, що свідчить про необхідність перегляду та вдосконалення існуючих моделей взаємодії. Якщо ці виклики не будуть подолані, то існує реальна загроза подальшого поглиблення соціальних розривів, дестабілізації тощо», - констатував аналітик.
Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон щодо забезпечення рівних умов участі громадських об’єднань в охороні культурної спадщини.