Точицький: Рекомендації Єврокомісії щодо телемарафону взято до уваги. Держава планує припинити його підтримку після завершення воєнного стану
Точицький: Рекомендації Єврокомісії щодо телемарафону взято до уваги. Держава планує припинити його підтримку після завершення воєнного стану

Точицький: Рекомендації Єврокомісії щодо телемарафону взято до уваги. Держава планує припинити його підтримку після завершення воєнного стану

Після припинення підтримки марафону «Єдині новини» держава, за словами міністра культури та стратегічних комунікацій, зосередиться на сталому розвитку медіаінфраструктури.

Рекомендації Єврокомісії щодо марафону «Єдині новини», викладені у Звіті в межах Пакету розширення ЄС 2024 року, взято до уваги. Держава планує припинити підтримку марафону після завершення воєнного стану, зосередившись на сталому розвитку медіаінфраструктури. Про це повідомив міністр культури та стратегічних комункацій Микола Точицький, якого цитує пресслужба МКСК.

Пресслужба оприлюднила реакцію міністерства та коментарі міністра щодо  висновків Єврокомісії стосовно діяльності медіа в Україні, викладених у Звіті в межах Пакету розширення ЄС 2024 року, який містить оцінку річного прогресу України у реформах та трансформаціях на шляху до членства в ЄС по всіх переговорних розділах.  

У відомстві насамперед зазначили, що Єврокомісія відзначила пріоритетність захисту журналістської діяльності в Україні. Звіт містить важливі внесені зміни до наказу Головнокомандувача ЗМУ №73, який дозволяє українським та іноземним експертам оперативно висвітлювати ситуацію біля фронту, йдеться у повідомленні пресслужби, «вона також позитивно оцінила кроки Уряду України, що спрямовані на створення належних умов для роботи кореспондентів, які перебувають поблизу лінії зіткнення».  

Микола Точицький висловив  вдячність Єврокомісії за те, що звіт окреслює важливість підписаного у травні 2024 року президентом України Закону, «який суттєво підвищив прозорість місцевого самоврядування завдяки регулярній публікації стенограм та трансляцій засідань місцевих рад та їх постійних комісій»..

Єврокомісія також позитивно оцінила Дорожню карту для підтримки відновлення прозорого та незалежного післявоєнного медіа-простору після завершення воєнного стану. 

«Ми вже розпочали шлях змін: крок за кроком забезпечуємо доступ кожного громадянина до публічної інформації та активно залучаємо ресурси міжнародних партнерів, щоб підтримати відновлення українських медіа. Рекомендації Єврокомісії щодо марафону “Єдині новини” також взяті до уваги. Держава планує припинити підтримку марафону після завершення воєнного стану, зосередившись на сталому розвитку медіаінфраструктури. Адже наша мета — створити простір для правди й свободи слова, і ця робота продовжується щодня», — наголосив Микола Точицький 

У міністерстві нагадали, що у проєкті закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» передбачено 2,2 млрд гривень на фінансування публічного мовника, що повністю відповідає його запиту. «Міністр підтвердив, що АТ «НСТУ» працює на політично нейтральних засадах», - повідомила пресслужба. 

Брюссель висловив занепокоєння щодо фінансування телемарафону з держбюджету і його об’єктивності. Він вважає, що необхідно переглянути, чи марафон справді є «найкращою платформою для забезпечення вільного обміну думками між українцями». Окрім цього, у звіті звернули увагу на телеканал «Рада», основним завданням якого має стати «поширення інформації про парламентську діяльність, зокрема про роботу представників парламентської опозиції».

Раніше ми повідомляли, що у своєму першому інтерв`ю на посаді міністра культури иа стратегічних комункацій, яке він дав «Голосу Америки», Микола Точицький сказав, що поки триває війна в Україні, марафон «Єдині новини» продовжуватиме свою роботу. 

У вересні Микола Точицький під час засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики заявив, що «марафон був, є і буде», але потрібно шукати форму, щоб була зацікавленість у громадськості. 

Зазначимо, що Держдеп США оприлюднив звіт про дотримання прав людини в Україні у 2023 році, де було зазначено, що створення спільного телемарафону «Єдині новини», до виробництва якого не допустили низку «афілійованих з опозиційними партіями» каналів (5 канал, Прямий, «Еспресо»), забезпечує владі «безпрецедентний рівень контролю за теленовинами у праймтайм».

У жовтні голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що Держаудитслужба (ДАСУ) має зауваження до національного телемарафону та назвала його діяльність «умовно ефективною».

  • Читайте також: Телемарафон, сюжети про жирафів та напад москітів. Як Мінкульт витрачає кошти на інформполітику

Згідно з нещодавнім соціологічним опитуванням Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центру Разумкова, близько половини опитаних українців вважають, що єдиний телемарафон наразі є неактуальним. 

Фото: Укрінформ

  

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Євросоюз Єврокомісія
Джерело матеріала
loader
loader