Агропереробку нарощуватимуть через розвиток сільських територій та залучення працівників
Агропереробку нарощуватимуть через розвиток сільських територій та залучення працівників

Агропереробку нарощуватимуть через розвиток сільських територій та залучення працівників

Фіналізований проєкт Стратегії розвитку аграрного сектору та сільських територій в Україні на період до 2030 року в листопаді буде прийнятий Кабінетом Міністрів України. Основним напрямом у цьому процесі є синхронізація аграрної політики з циклами ЄС, де бюджетне планування закладається на 7 років.

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час форуму «Курс на агропереробку. Як масштабувати бізнес і де брати гроші?», який відбувся в межах виставки AGRO2FOOD.

«Важливими для агропереробки є доступність кадрів. У стратегії закладено декілька речей для того, щоб спрямувати максимальну кількість людей працювати саме в цьому секторі. Це безпосередньо розвиток сільських територій, адже з погляду доступності агросировини агропереробку доречно розвивати саме там. Тому в сільських територіях важливо створити людям умови для комфортного життя», — зазначає Тарас Висоцький

За його словами, ще одним компонентом, який спрямований на залучення працівників у переробну галузь, є синхронізація з підготовки кадрів відповідних спеціальностей, на які є запит. За напрямом аграрних спеціальностей та харчових технологій до 1 грудня Мінагрополітики збирає потреби щодо спеціальностей, яких не вистачає на ринку.

Тарас Висоцький наголосив, що у проєкті Стратегії розвитку аграрного сектору та сільських територій в Україні на період до 2030 року важливим блоком також є просторове планування громад.

У питанні переходу на європейські стандарти важливими моментами для України буде визначення перехідних періодів та розмір інвестицій, потрібних на трансформацію сектору.


Вікторія Полевик, AgroPortal.ua

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader