Спільники підробляли свідоцтва про право на спадщину й таким чином встигли заволодіти коштами двох законних спадкоємиць на суму понад мільйон гривень.
У Києві поліцейські викрили злочинну групу на чолі з приватним нотаріусом, які привласнювали кошти з рахунків померлих громадян.
Поліція Києва повідомила про це 28 жовтня.
Правоохоронці виявили протизаконну діяльність зловмисників, а саме 42-річної приватної юристки, яка залучила до протиправної діяльності трьох спільників – двох чоловіків та жінку віком від 40 до 43 років.
"Злочинний план фігурантів полягав у незаконному заволодінні чужою спадщиною з банківських рахунків померлих осіб, інформацію про яких вони отримували, у тому числі від клієнтів", – розповіли в поліції.
Як зловмисники ошукували людей
2022 року до приватного нотаріуса звернулася 30-річна киянка для оформлення спадщини, яка залишилася після смерті батька.
"На підставі отриманого звернення зловмисниця звернулась з офіційним запитом до банку та з’ясувала, що на рахунку померлого зберігається близько 860 тис. грн, якими вирішила заволодіти. Фігурантка надала спадкоємиці підроблену відповідь від банківської установи, у якій була зазначена інша сума, а саме 112 грн, та надалі разом зі спільниками підробили свідоцтво про право на спадщину за заповітом на одного з учасників схеми й таким чином заволоділи грошима", – йдеться у повідомленні поліції.
Через рік за аналогічною схемою фігуранти заволоділи грошима іншої спадкоємиці, привласнивши близько 183 тис. грн з рахунку її померлого сина.
Що загрожує шахраям
Поліцейські здійснили ряд обшуків за місцями мешкання фігурантів й у робочому кабінету нотаріуса, звідки вилучили документацію, мобільні телефони та банківські карточки.
Наразі зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому).
Санкція такої статті передбачає 12 років позбавлення волі. Поки вирішується питання щодо обрання фігурантам запобіжних заходів.
Раніше керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що в Україні зростає кількість шахраїв. Вони вимагають гроші з родичів полонених чи зниклих безвісти військових.