Виставка присвячена ненасильницькому руху опору на тимчасово окупованих територіях України та привертає увагу до тих, хто, на жаль, зараз в окупації. Про виставку розповідають Тренди24.
Про що розповідає виставка
Експертка з міжнародної комунікації та прав людини Ольга Муха в день відкриття виставки провела екскурсію та наголосила на важливості збереження людської гідності та виявів опору в умовах окупації.
Це публічні історії непублічних людей. Це про бабусю, яка в дуже літньому віці вийшла самотужки з окупації. Це про старшого пана, який все життя відкладав гроші і передав їх усі на дрони. Це активісти "Жовтої Стрічки" і дівчата із "Злої Мавки". Це, власне, ті історії, де героями виступають люди, які ось тут, поруч із нами,
– підкреслила Ольга Муха.
Виставка має на меті показати рефлексії українських митців щодо окупації та боротьби за свободу через призму мистецтва. Вона не лише знайомить відвідувачів з героїчними виявами спротиву, але й надихає на переосмислення теми ненасильницького опору та солідарності. Програма виставки включає різноманітні публічні події, які сприяють ширшому розумінню подій на окупованих територіях та закликають до підтримки громадян України, що чинять спротив.
Довідка. "Небачена сила" – це інформаційно-мистецький проєкт, що досліджує та документує свідчення ненасильницького спротиву українців на тимчасово окупованих росією територіях України. Це історії не пасивності, невизначеності та байдужості, а радше незламності населення, яке опинилось в ситуації прямої загрози від російського окупанта. Мета виставки – розповісти про ненасильницький спротив і надихнути як національну, так і глобальну підтримку для ненасильницького спротиву в Україні. Адже, справа не лише в територіях, справа в людях. Перший показ виставки "Небачена сила" відбувся з 18 травня по 2 червня в Українському домі в Києві.
Виставка "Небачена сила" у Львові / Фото Володимира Возного
Креативна директорка Українського інституту, кураторка секції жіночого мистецького спротиву Тетяна Філевська наголосила, що починаючи роботу над виставкою вона ставила собі за мету нагадати історії політв'язнів з акцентом саме на жіночих голосах. Як приклад вона навела історію Леніє Умєрової, яку, на щастя, вдалося повернути в Україну 13 вересня.
Нам важливо чути голоси тих, хто опинилися в окупації і продовжують свою боротьбу в неймовірно загрожених обставинах. Нам важливо чути голоси кожної, хто чинить особистий спротив агресору. Нам необхідно казати тим, хто там, що ми з ними,
– підкреслила Тетяна Філевська.
Виставка у Львові триватиме до 24 листопада. Відвідати її можна з 12:00 до 20:00 з вівторка до неділі у Пороховій Вежі на вулиці Підвальній. Вхід безкоштовний. З програмою заходів у межах виставки можна ознайомитися тут.