Першачок не хоче йти до школи: як швидше адаптуватися – інструкція батькам
Першачок не хоче йти до школи: як швидше адаптуватися – інструкція батькам

Першачок не хоче йти до школи: як швидше адаптуватися – інструкція батькам

Адаптація дітей до навчання може тривати кілька місяців, проте в прифронтових та прикордонних регіонах цей процес може бути особливо складним через постійний стрес і тривогу.

За словами психологинь Наталії Чуб та Катерини Гольцберг, є ознаки, які свідчать про вдало пройдений період адаптації: дитина загалом не проти йти до школи, може назвати приємні моменти шкільного життя, а також відчуває первинні успіхи в навчанні.

Першокласники. Фото: youtube

Проте не всі діти так легко адаптуються до нових умов. За словами фахівчинь, якщо дитина категорично відмовляється йти до школи, часто скаржиться на фізичні нездужання вранці або ж не може пригадати моментів успіху, це може бути сигналом про дезадаптацію. У таких випадках важливо звернути увагу на поведінку дитини, поспілкуватися з учителем та, за необхідності, звернутися до психолога.

Фахівці рекомендують батькам переглянути розпорядок дня дитини, допомогти їй у розвитку необхідних навичок, а також забезпечити час для вільної гри та відпочинку. У разі складнощів у спілкуванні з однокласниками можна організувати спільні активності з іншими дітьми, що сприятиме налагодженню контактів.

Якщо ж дитині занадто складно адаптуватися, психологи не виключають можливість зміни школи або педагога. У разі крайньої потреби можна розглянути варіант початку навчання наступного року, коли дитина буде більш готова до школи психологічно та емоційно.

Раніше ми розповідали, що школярі масово виїжджають з України

Також,військова підготовка та практичні збори: для студентів приготували масштабні зміни

Джерело матеріала
loader
loader