Утім, як пояснив 24 Каналу політолог Максим Несвітайлов, є і позитивні моменти. Лідери деяких країн скасували свою поїздку до Росії. Серед них – президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва.
Про негатив
На саміті БРІКС мають бути присутніми делегації з 36 країн, зокрема 22 глави держав. Це вкрай погано насамперед через те, що Україна провела кампанію з невизнання Владіміра Путіна як президента Росії.
Чимало країн підтримали нашу державу й не погоджуються з результатами президентських виборів у країні-агресорці. Вони вважають, що Путін є узурпатором влади. Проте саміт БРІКС у такому масштабі може дозволити суб'єктивуватися російському диктатору.
Однак чи не найбільшою проблемою є можлива участь Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша. Якщо Туреччина та Китай можуть направити своїх представників, то присутність генсека накладає величезну відповідальність і створює привід для суб'єктивації Росії і її очільника.
До слова, МЗС України засудило рішення Гутерреша, підкреслюючи, що це шкодить репутації ООН та не сприяє справі миру.
Про позитив
За словами політолога, скасування поїздки президента Бразилії та очільника Сербії Александара Вучича – позитивний момент.
Цікаво! Лула да Сілва скасував свою поїздку до Казані через нещасний випадок. Лідер країни впав у ванній кімнаті та вдарився головою у ввечері 19 жовтня.
Оскільки сербський глава – це великий друг та союзник Путіна, а Бразилія – регіональний лідер та співавтор так званого китайсько-бразильського "мирного плану закінчення конфлікту в Україні".
Те, що Бразилія не буде представлена на рівні очільника держави – це також значний плюс,
– наголосив Максим Несвітайлов.