Про це в коментарі "Апострофу" заявив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Він зазначив, що перед президентом постав черговий унікальний виклик, якого не мали його попередники: політичний баланс між економічним та військовим блоком уряду.
Вони мають взаємну залежність. Наразі маємо значний перегин у бік військових. Насамперед у питанні бронювання. Наразі до 15 листопада бронювання критично важливих спеціалістів для українських підприємств припинене і немає ясності, чи не буде цей термін далі продовжений,
– заявив політолог.
На думку експерта, голова держави несе відповідальність за утримання балансу між економікою та обороною, і в разі обрання пріоритетом військових потреб – фінансування армії може скоротитися.
"Це рішення – виключно його особиста відповідальність як своєрідного арбітра у конфлікті інтересів економічного та воєнного блоків. Якщо перегин залишиться, з часом постраждають й інтереси військових, бо допомога армії з боку бізнесу суттєво скоротиться", – переконаний експерт.