Як відомо, в Україні запроваджено нову практику — вручення повісток військовозобов’язаним чоловікам через "Укрпошту". Проте, цей метод не завжди спрацьовує.
Як повідомляють у Рівненському територіальному центрі комплектування, більшість громадян ігнорують повістки та не з’являються за викликом. Тепер держава шукає способи змусити чоловіків відповідальніше ставитися до виконання обов’язків, що передбачають з’явлення до військкоматів.
Повістки почали розсилати поштою, і згідно з законом, такі документи вважаються офіційно врученими, навіть якщо адресат фактично їх не отримав. Це означає, що чоловіки, яким було надіслано повістку, повинні з’явитися до військового комісаріату протягом 7 днів з моменту отримання або дати доставки.
Якщо чоловік не з'явиться до ТЦК протягом 7 днів після вручення повістки, йому загрожує штраф у розмірі від 17 до 25 тисяч гривень. Штрафи можуть застосовуватися навіть за відсутності реального вручення повістки в руки. Це може викликати хвилю невдоволення серед громадян, адже багато хто може не дізнатися про повістку через те, що не отримав її особисто.
Деякі правозахисники вважають, що введення розсилки повісток поштою пов'язане не тільки з бажанням забезпечити мобілізацію, але й із прагненням збільшити бюджетні надходження через штрафи. Враховуючи те, що більшість громадян досі уникають з'явлення до ТЦК, новий спосіб може стати додатковим джерелом збору коштів.
Проблема з доставкою повісток поштою полягає в тому, що багато хто може не знати про її надходження. Чоловіки, які не отримали інформації про виклик і потрапили під санкції, можуть звернутися до суду для оскарження штрафу. Юристи радять уважно стежити за своєю поштовою кореспонденцією, щоб уникнути неприємних сюрпризів.
Раніше ми розповідали, що військовий пояснив, чому необхідно знизити вік мобілізації: ухилянтів взагалі позбавити прав
Також, ворожать на ТЦК: тарологи пропонують українцям нову послугу - вже стала популярною