Самці індо-тихоокеанського дельфіна-афаліни спілкуються покусуючи один одного. А брак спарювання робить їх агресивними.
Дельфіни — дуже чутливі істоти. І на їхню поведінку можуть впливати такі чинники, як сексуальна незадоволеність. І для людей це небезпечно. Японському плавцю дивом вдалося врятуватися від дельфіна, який його покусав і ледь не потягнув на дно. Про це пише Daily Star.
Такума Гото плавав із приятелем на відстані 10 метрів від острова Цуруга в Японії, коли вони зіткнулися з сексуально незадоволеним дельфіном.
Спочатку тварина націлилася на його друга, а потім на нього самого, коли він поспішив на допомогу. "Я знав, що це не акула, але дельфін ішов прямо на мене. Він напав на мене і вкусив", — сказав 23-річний фінансовий працівник.
"Дельфін продовжував на мене нападати. І я в якийсь момент подумав, що помру. Найбільше я турбувався, що мене потягне під воду і далі в море", — зізнався Гото.
Його врятував серфер, а перелякані роззяви спостерігали за тим, що відбувається, з пляжу.
У Такуми було виявлено рану на лівому вказівному пальці, через яку довелося накласти п'ять швів, а також рани на обох руках і плечах.
Напади дельфінів на людей рідкісні, оскільки вони не бачать у них здобич. Але експерти кажуть, що "множинні інциденти" на місцевому рівні були пов'язані з "однією і тією ж особиною дельфіна" — індо-тихоокеанським пляшконосим дельфіном, самці якого спілкуються за допомогою укусів.
Доктор Саймон Аллен із проєкту з дослідження дельфінів у затоці Шарк-Бей заявив, що вони "дуже соціальні тварини" і висловлюють це "дуже фізичними способами".
"Так само, як у людей та інших соціальних тварин, гормональні коливання, сексуальна незадоволеність або бажання домінувати можуть змусити дельфіна завдати шкоди людям, з якими він взаємодіє", — сказав він. Учений попередив, що дельфіни не милі нешкідливі істоти. Вони сильні тварини і навіть граючись можуть завдати людям серйозних травм.
Нагадаємо, влітку 2024 року вчені помітили рідкісних дельфінів різних видів в океані. З незрозумілих причин вони зібралися разом.