Ймовірне відправленнявійськових з КНДР на фронт в Україну свідчить про набагато глибші зв'язки Кім Чен Ина і Путіна. Детальніше про особливості угоди та чим вона загрожує світу, 24 Каналу розповів кореєзнавець Леонід Петров.
Договір між КНДР та Росією
Менш як рік тому Кім Чен Ин провів важливу партійну конференцію. Тоді він фактично скасував офіційну доктрину Північної Кореї щодо мирного об'єднання з Північною. Таке прагнення ще 50 років тому проголосив творець КНДР та дід нинішнього лідера Кім Ір Сен. Це назвали фактичною ідеологічною революцією. Відбулося це не просто так.
Між Кім Чен Ином і Владіміром Путіним існує договір. Не просто угода про всеосяжне стратегічне партнерство. Коли Кім Чен Ин їздив на Далекий Схід в Росію, ймовірно, було досягнуто згоди, що КНДР надасть Росії дещо, в обмін на що Росія зобов'язується надавати певні послуги захисту у військовому та фінансовому сенсі. Тобто КНДР відчула себе впевненіше,
– пояснив Леонід Петров.
Цим "дещо", найпевніше, є північнокорейські військові, яких нині готують до відправлення на поле бою в Україну. Натомість тепер КНДР розглядає Росію як далекосхідного соратника по зброї.
"Не виключено, що для Північної Кореї тепер виділена якась роль у великій геополітичній грі російського диктатора, якщо його режим відчуватиме серйозну загрозу. Фактично тоді може початися війна на Корейському півострові, аби відвернути увагу від того, що відбувається у Східній Європі", – наголосив кореєзнавець.
Складно сказати напевне, чи така війна все ж відбудеться, втім з огляду на динаміку, зокрема, погіршених стосунків між Китаєм та Тайванем, можна припустити, що новий корейський конфлікт може відбутися з подачі Москви.
"Україна на собі відчуває новий експеримент з відновлення не просто холодної, а вже повномасштабної війни, яку розв'язав Путін. КНДР до неї залучена повною мірою", – додав Петров.
Чи стануть солдати з КНДР загрозою для України
Іноземні ЗМІ повідомили, що у Росії вже готують близько 10 – 15 тисяч північнокорейських військових, яких планують відправити на війну в Україну.
КНДР може підготувати та відправити куди завгодно стільки людей, скільки бажатиме їх диктатор. Все залежить виключно від тих раціональних чи ірраціональних страхів верхівки північнокорейського режиму,
– зауважив Петров.
Річ у тім, що Північна Корея довгий час жила в очікуванні повторення конфлікту з Південною Кореєю. КНДР і зараз має одну з найбільших армій у світі з більш ніж мільйоном військових.
"Північнокорейська армія дуже сфокусована на тому, щоб "промивати мізки" своєму населенню, аби вони не ставили запитань, звикали до життя у військово-польових умовах та могли виживати без електроенергії, їжі, води, палива тощо. Покоління за поколінням КНДР виховувала людей, які звикли жити у нелюдських умовах. Разом з тим північнокорейська армія не є серйозною бойовою силою", – відзначив кореєзнавець.
Відомі випадки втечі військових з КНДР через Південну Корею. Вони вимучені голодом, хворобами, відсутністю медикаментів тощо. Тобто, можливо, вони й навчені до життя у складних умовах, але вони не зможуть пройти справжні військові дії.
"Можна очікувати втечу північнокорейських солдатів (з фронту – 24 Канал), або їхню загибель", – підсумував Петров.