Таку думку в коментарі Укрінформу висловив запрошений науковий співробітник Тайванського інституту досліджень національної оборони та безпеки Юрій Пойта.
За його словами, готовність Народно-визвольної армії Китаю до захоплення Тайваню не є достатньою, і політичне керівництво КНР протягом найближчих кількох років, імовірно, не буде приймати таке рішення.
«Нещодавні військові навчання у Тайванській протоці не мають впливу на Україну. Водночас військові навчання спрямовані на підвищення бойових можливостей НВАК в середньостроковій перспективі, що означає: Китай розглядає воєнний сценарій ймовірним через кілька років. У такому разі військові, економічні та дипломатичні ресурси нашого основного союзника – США – будуть спрямовані на надання допомоги Тайваню, що зменшить військову підтримку Києва», – вважає Пойта.
Як повідомляв Укрінформ, Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) 14 жовтня розпочала чергові масштабні навчання навколо Тайваню із залученням усіх видів збройних сил, включно з ВПС, ВМС і ракетними військами. До навчань «Спільний меч-2024Б» (Joint Sword-2024B) були залучені частини і з’єднання Східного оперативного командування НВАК, у зоні відповідальності якого перебувають Тайвань і протока між материком та островом.