Польська технологічна компанія MAB Robotics представила нове досягнення в мобільності роботів – чотириногого робота Honey Badger, який отримав здатність бадьоро пересуватися під водою.
На відео, яке з’явилося на офіційному YouTube-каналі компанії, видно, як робопес рухається по дну басейну. Це знаменує собою значний відхід від традиційної підводної робототехніки, яка покладається переважно на пропелери або рушії. Демонстрація можливостей робота підкреслює новий рівень надійності та адаптивності, а також розширює межі динамічних робототехнічних систем.
Хоча “ноги” можуть здаватися не найефективнішим засобом для підводної навігації порівняно з іншими усталеними методами, адже далеко не всюди є така рівна поверхня, як у басейні, ця інновація демонструє потенціал універсальності в робототехнічних програмах. MAB Robotics зазначає, що ця особливість може виявитися безцінною під час пошуково-рятувальних місій, де робот має вміти без проблем пересуватися між сушею і водою. Компанія розглядає адаптивність Honey Badger як ключовий інструмент в умовах, коли для робота може бути критично важливою здатність працювати після потрапляння у водойми.
“Розробка систем пересування, здатних долати труднощі підводного рельєфу, – це захоплююча подорож, – заявив співзасновник і генеральний директор MAB Robotics Якуб Бартошек. – Я в захваті від потенційного впливу, який ця робота може мати на інспекцію і технічне обслуговування на затоплених територіях”.
Автономні роботи є важливою новою технологією, яка може бути дуже корисною під час проведення пошуково-рятувальних операцій з високим ступенем ризику. Вона допомагатиме захистити людські життя під час дослідження потенційно небезпечних або важкодоступних ділянок, які утворилися внаслідок стихійних лих чи промислових аварій.
Ця розробка MAB Robotics підкреслює наявність тенденції до створення більш універсальних машин, здатних працювати на різних місцевостях і в різних середовищах. Ключовим технологічним стрибком тут є не лише мобільність, але й адаптивність – такі роботи, як Honey Badger, розмивають межі між водною та наземною робототехнікою, роблячи їх більш придатними для різноманітних застосувань.
Така універсальність може бути особливо важливою для галузей, які мають справу з мінливим або непередбачуваним середовищем, як-от морські операції, моніторинг навколишнього середовища та ліквідація наслідків стихійних лих. Оскільки зміна клімату збільшує частоту повеней та інших стихійних лих, попит на таких робопсів, ймовірно, зростатиме. Також вони можуть виявитися корисними у сферах обслуговування та інспекції підводної інфраструктури та виконувати небезпечні завдання замість водолазів.