Турецький регулятор анулював ліцензію на мовлення стамбульської радіостанції Acik Radyo через пів року після того, як в її ефірі один із гостей розповів про геноцид вірмен у роки Першої світової війни.
Про це пише "Європейська правда" з посиланням на AFP.
У квітневому ефірі Acik Radyo запрошений гість назвав убивства вірмен у 1915 році в останні дні існування Османської імперії "геноцидом".
Це термін, з яким погоджуються багато істориків, але турецький уряд заперечує.
У травні турецький наглядовий орган з питань телерадіомовлення RTUK призупинив мовлення Acik Radyo на п'ять днів через згаданий ефір, звинувативши радіостанцію в "розпалюванні ненависті".
Через два місяці RTUK відкликав ліцензію станції, але вона продовжувала мовити до середи.
В останньому ефірі Acik Radyo пообіцяла знайти спосіб продовжити роботу та закликала слухачів підняти "ще ясніший і гучніший голос" проти свого закриття.
Acik Radyo, яке мовило протягом трьох десятиліть, описує себе як станцію, "відкриту для всіх звуків, кольорів і вібрацій Всесвіту".
Вірменія заявляє, що османські війська вбили і депортували понад 1,5 мільйона вірмен під час Першої світової війни, між 1915 і 1917 роками.
Близько 30 країн визнали ці вбивства геноцидом.
Туреччина визнає, що під час масових депортацій зі східної Анатолії до 500 тисяч вірмен загинули в етнічних сутичках, масових вбивствах або від голоду, але відмовляється називати це геноцидом.
В останні роки спостерігачі відзначають зниження рівня свободи слова у Туреччині.
В Індексі свободи ЗМІ у 2024 році вона посідає 158-ме місце з-поміж 150 країн.
Нещодавно повідомлялось, що Туреччина заблокувала доступ до платформи обміну миттєвими повідомленнями Discord за рішенням суду.