![Майже третина українських інтернет-провайдерів припинила роботу: причина](https://thumbor.my.ua/MVmcKPJxc7gib8Ugq9sZ6meHRco=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fa6dae4db95b914a2fb413d276d7c0b43.jpg)
Майже третина українських інтернет-провайдерів припинила роботу: причина
Після заборони на спрощену систему оподаткування для операторів електронних комунікацій майже третина компаній, що надавали послуги доступу до інтернету в Україні, припинила роботу.
Про це повідомив голова підкомітету Верховної Ради з питань кібербезпеки Олександр Федієнко, посилаючись на дані, надані Національною комісією, яка регулює сфери електронних комунікацій та радіочастотного спектру (НКЕК).
Федієнко зазначив, що після початку жорсткого контролю з боку Державної податкової служби, малий бізнес провайдерів почав активно виходити з ринку. За його словами, частина компаній припинила свою діяльність, деякі пішли в тінь, а інші виставили бізнес на продаж.
За інформацією НКЕК, з серпня по 8 жовтня 2024 року 487 операторів звернулися з проханням виключити їх із реєстру постачальників комунікаційних послуг, з яких 386 заяв було вже опрацьовано. Додатково комісія зафіксувала, що 1316 суб'єктів повідомили про припинення діяльності на певних територіях.
Найбільша кількість закритих компаній спостерігається в Києві та Київській області – 156, та в Черкаській області – 108. До змін податкового режиму в Україні налічувалося близько 3,5 тисячі інтернет-провайдерів.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)