Прокурори передали до суду справу "беркутівців", які першими вистрілили в активістів Майдану
Прокурори передали до суду справу "беркутівців", які першими вистрілили в активістів Майдану

Прокурори передали до суду справу "беркутівців", які першими вистрілили в активістів Майдану

За даними слідства, "беркутівці" погоджували свої дії з іншими правоохоронними підрозділами та незаконно застосували вогнепальну зброю проти учасників мирної акції.

Офіс генерального прокурора передав до суду обвинувальний акт щодо колишніх спецпризначенців підрозділу "Беркут", які першими здійснили постріли по мітингувальниках 20 лютого 2014 року у Києві під час Революції Гідності. Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

"Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира роти спецпідрозділу "Беркут" УМВС України в місті Севастополі та двох міліціонерів цього підрозділу у справі щодо масових вбивств активістів 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській в м. Києві", — йдеться у повідомленні.

В ОГП уточнили, що командир роти спецпідрозділу "Беркут" та його підлеглі 20 лютого 2014 року близько 9:00 ранку перебували на вулиці Інститутській в Києві в районі пішохідного мосту та діяли погоджено з правоохоронцями з інших підрозділів, зокрема спецроти Київського "Беркуту".

"Вони незаконно застосували до учасників акцій протесту вогнепальну зброю – помпові рушниці Форт-500, споряджені патронами зі свинцевою картеччю. Внаслідок цього загинуло троє мітингувальників, а ще троє отримали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості", — зазначили в прокуратурі.

Там пояснили, що ці перші постріли передували подальшим масовим умисним вбивствам та пораненням учасників акцій протесту, які вчиняли спецпризначенці "Беркуту" із застосуванням нарізної табельної автоматичної та снайперської вогнепальної зброї.

В Офіс генпрокурора підкреслили, що після цих подій обвинувачені повернулися до міста Севастополя, де згодом перейшли на бік РФ та сприяли анексії Криму.

У правоохоронному органі також нагадали, що загалом 20 лютого 2014 року в центрі Києва було вбито 48 протестувальників, а ще понад 90 отримали вогнепальні поранення.

"За ці злочини до кримінальної відповідальності притягнуто 38 осіб, у тому числі 4 високопосадовців та 34 правоохоронців, обвинувальні акти щодо яких передано до суду. З них 4 співробітників спецпідрозділу міліції "Беркут" засуджено, щодо інших тривають судові процеси", — наголосили в ОГП.

Нагадаємо, 19 червня ДБР встановило правоохоронців, які здійснили перші постріли на Майдані.

У квітні 2024 ЗМІ повідомили, що генерал СБУ Ілля Вітюк з боку "Беркута" знімав розстріл протестувальників на Майдані.

Джерело матеріала
loader
loader