У межах дотації передбачили облаштування 24 укриттів у закладах професійної освіти та 53 укриттів у школах. Про це інформують у Міносвіти України.
Які особливості використання коштів
Укриття мають бути протирадіаційними або спорудами подвійного призначення, що відповідають державно-будівельним нормам захисних споруд цивільного захисту.
Дотація покриває лише будівельні роботи, а проєктно-кошторисну документацію громади повинні розробити заздалегідь або до 1 грудня 2024 року. Типові проєкти можна знайти на сайті "Моя Фортеця" у розділі "Хочу укриття".
Незалежно від формату, навчання може бути цікавим та ефективним. Це щодня доводить перша дистанційна школа в Україні "Оптіма", якій довіряють 13 000 родин. Отримайте демодоступ, аби і ваші діти випробували освіту майбутнього вже сьогодні.
Якщо вартість робіт перевищує дотацію, громади мають покрити різницю з місцевих бюджетів. Моніторинг здійснюватиме МОН, а громади звітуватимуть про бюджет, хід робіт та графік до 10 числа щомісяця.
Кінцева мета – ввести укриття в експлуатацію до 1 вересня 2025 року, що гарантуватиме безпеку та можливість очного навчання для десятків тисяч дітей,
– повідомили у Міносвіти.
Цікаво! Детальніше про критерії та перелік дібраних проєктів читайте за покликанням: https://bit.ly/3ZYXboC.
За результатами реалізації проєктів у відомстві очікують збільшення кількості учнів, які матимуть доступ до очної освіти.
- Нагадаємо, що у квітні уряд виділив субвенцію в розмірі 2,5 мільярда гривень для ремонту й будівництва укриттів у школах на прифронтових та прикордонних територіях. Комісія МОН затвердила 59 проєктів, з яких 54 активно будують та проводять капітальний ремонт, 5 перебувають на етапі підготовки чи фіналізації тендеру.