В Україні зросли ціни на електрику: що чекає на споживачів у найближчі місяці
В Україні зросли ціни на електрику: що чекає на споживачів у найближчі місяці

В Україні зросли ціни на електрику: що чекає на споживачів у найближчі місяці

В НКРЕКП розповіли про зміну тарифів на електроенергію для споживачів постачальника "останньої надії" (ПОН) з 1 жовтня до кінця 2024 року.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з рішенням комісії, коефіцієнт для визначення ціни електроенергії для клієнтів ПОН зросте з 1,25 до 1,5 на наступні три місяці. Цей коефіцієнт застосовується до середньозваженої ціни електроенергії на ринку на добу вперед (РДВ).

Наразі вартість електроенергії для споживачів ПОН обчислюється на основі середньозваженої фактичної ціни РДВ за перші 20 днів попереднього розрахункового періоду, помноженої на коефіцієнт 1,25. Цей показник враховує ризики коливання цін на балансувальному ринку (БР) та РДВ.

НКРЕКП пояснює необхідність підвищення коефіцієнта наслідками масштабного обстрілу енергетичної системи України, що призвело до зростання вартості електроенергії для врегулювання небалансів. Крім того, постачальник "останньої надії" - держпідприємство "Укрінтеренерго" - через набуття статусу "Дефолтний" змушений купувати електроенергію для своїх споживачів виключно на балансувальному ринку.

Тарифы на электроэнергию в Украине
Тарифы на электроэнергию в Украине

"Укрінтеренерго" звернулося до НКРЕКП з пропозицією збільшити коефіцієнт, наголосивши, що з квітня 2024 року вартість електроенергії для врегулювання небалансів перевищує середньозважену фактичну ціну на РДВ навіть з урахуванням чинного коефіцієнта 1,25.

Крім того, "Укренерго" запропонувало нові тарифи на транспортування електроенергії.

Станом на 14 жовтня, рівень споживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Через бойові дії та інші причини на ранок знеструмлено 553 населені пункти. Укренерго рекомендує користуватися потужними електроприладами у денні години – з 10:00 до 16:00.

Вчора, 13 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері і перевищив показник минулої неділі на 4,2% через зниження температури повітря у більшості регіонів України.

Імпорт електроенергії здійснюється протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Молдови загальним обсягом 6 367 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 339 МВт.

Через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській, Сумській та Чернігівській областях. Внаслідок негоди знеструмлено 30 населених пунктів у Дніпропетровській, Чернігівській і Волинській областях. З технічних причин є знеструмлені споживачі у Кіровоградській і Запорізькій областях.

Джерело матеріала
loader