Військовообов'язаних можуть оголосити у розшук у разі порушення правил військового обліку, проте іноді такі рішення виявляються помилковими і людина не знає про свій розшук.
В інтерв'ю для Новини.LIVE одеський адвокат Олексій Шалару поділився рекомендаціями, як діяти в таких випадках.
З'ясувати причину
Перш ніж вжити будь-які заходи, важливо з'ясувати причину розшуку. Часто це може бути помилковим, і проблема може швидко вирішитися. Однак, якщо в застосунку "Резерв+" з'являється статус "У розшуку", то для цього мають бути серйозні підстави.
«Є випадок, коли чоловік звернувся до ТЦК та СП в Одесі, пройшов військово-лікарську комісію, отримав усі документи, але не був зареєстрований. Як наслідок, його оголосили у розшук, незважаючи на те, що він оновив усі дані», — пояснює адвокат.
Розглядати кожен випадок окремо
Олексій Шалару також зазначає, що іноді розшук може бути справжнім, і людина навіть не знає про це. Це стосується військовообов'язаних, які не оновлювали свої дані після перевиїзду чи зміни реєстрації.
«Війна триває вже три роки, а людина жодного разу не була зареєстрована в ТЦК та СП. Що я можу вдіяти в такій ситуації? Людина повинна була знати про можливі наслідки. Особливо, якщо в неї є підстави для відстрочки, потрібно звернути на це увагу». Тепер почати все з нуля буде важко», — підкреслює адвокат.
Останні новини України: