На Київщині запрацювала «Мобільна служба підтримки» для ветеранів війни та їхніх близьких
На Київщині запрацювала «Мобільна служба підтримки» для ветеранів війни та їхніх близьких

На Київщині запрацювала «Мобільна служба підтримки» для ветеранів війни та їхніх близьких

У Київській області почала працювати мобільна служба підтримки для ветеранів війни та їхні родини, а також члени сімей загиблих і зниклих безвісти.

Про це повідомляє Укрінформ.

«У складі мобільної команди: юрист, психолог та соцпрацівник, які їздитимуть по всіх громадах Київської області та безкоштовно надаватимуть консультації», - розповіли у благодійному фонді «Волонтерське об’єднання «Веста», який є засновником ініціативи.

У волонтерському об’єднанні зазначили, що органи місцевого самоврядування не завжди можуть впоратись з кількістю запитів і не можуть покрити всі потреби.

На Київщині запрацювала «Мобільна служба підтримки» для ветеранів війни та їхніх близьких - Фото 1

«Наприклад, у Київській області проживає велика кількість родин захисників, які знаходяться у стані підвищеного стресу та мають потребу в підтримці, що викликає значні емоційні труднощі та дискомфорт. Загалом такі родини становлять приблизно 30% населення області. Також самі ветерани війни, які проживають та перебувають на лікуванні в Київській області, й родини загиблих воїнів, відсоток яких наразі неможливо розрахувати, бо ці дані закриті. Це величезна кількість людей, які потребують допомоги і не завжди знають, куди звернутися», - зазначили у ВО «Веста».

На Київщині запрацювала «Мобільна служба підтримки» для ветеранів війни та їхніх близьких - Фото 2

Зокрема, у фахівців «Мобільної служби підтримки» можна буде отримати відповіді та чіткі інструкції щодо:

  • Проходження військово-лікарських комісій та медико-соціальної експертизи. Оформлення статусів і виплат, одноразової грошової допомоги та інші юридичні питання.
  • Емоційних станів (з чим може стикатися ветеран/ка після повернення), самоідентифікації, психологічної підтримки та психоедукації.
  • Пошук реалізації після звільнення, можливості для розвитку власної справи, можливості для проходження реабілітації та інше.
  • Проведення лекцій та тренінгів для близьких ветеранів та представників громад на теми комунікації, створення груп підтримки у власних громадах, юридичні та психологічні теми.

Ініціатива «Мобільна служба підтримки»: послуги для ветеранів війни та їхніх близьких» реалізується в рамках проєкту GIZ Ukraine «Ґендерно-чутливі підходи до ментального здоров'я та психосоціальної підтримки в Україні», що фінансується урядом Німеччини.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство у справах ветеранів України започатковує спортивні змагання з кросфіту й кіберспорту «Ігри Ветеранів», реєстрація для участі триватиме по 27 жовтня.

Фото: ВО «Веста»

Теги за темою
допомога
Джерело матеріала
loader
loader