Народна депутатка, членкиня Комітету ВР з питань фінансів Галина Васильченко пояснила 24 Каналу, що головні зміни стосуються підвищення військового збору для тих, хто його вже платив, а також запровадження для тих, хто працює на спрощеній системі оподаткування.
Як і які податки зміняться
Нардепка Галина Васильченко розповіла, що не підтримувала цей законопроєкт про підвищення податків ні у першому, ні у другому читанні. Ба більше, голосувала "червоною кнопкою", коли ухвалювалося остаточне рішення.
Від себе подавала цілу низку поправок. На жаль, жодна з них не була врахована, як і ті 90% поправок інших народних депутатів, які пропонували абсолютно логічні, правильні та адекватні норми на заміну тим, які були прийняті у першому читанні законопроєкту про підвищення податків,
– наголосила вона.
Чи не єдиними позитивними зрушеннями, з огляду на наповнення бюджету, є зміни в оподаткуванні банків та фінансових установ, які мають надприбутки. Так, банки мають сплатити 50% податку на прибуток у 2024 році. А фінустанови, крім страховиків, – 25% від прибутку, починаючи з 1 січня 2025 року.
Також закон передбачає зростання військового збору на зарплати всіх фізичних осіб з 1,5% до 5%. Примітно, що депутати домовилися не підвищувати військовий збір для самих військових, на фінансування яких і знадобилися додаткові бюджетні кошти.
Зверніть увагу! Нардеп Ярослав Юрчишин припустив, що підвищення податків не повністю закриє потреби України, і можуть знадобитися додаткові заходи.
ФОПи 1, 2, та 4 групи будуть сплачувати військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 число звітного місяця – від жовтня 2024 року це 800 гривень на місяць – а ФОПи 3 групи сплачуватимуть 1% від доходу у вигляді військового збору.
Чому це важливо? Підвищення військового збору зменшує чисту заробітну плату, яку ти отримуєш на руки. Податок з доходів фізичних осіб та військовий збір сплачується самою найманою особою і вираховується з її заробітної плати. Відповідно усі, хто отримує заробітну плату, отримуватиме на 3,5% менше, оскільки з 1,5% до 5% зростає військовий збір,
– наголосила членкиня Комітету ВР з питань фінансів.
За розрахунками уряду, ці податкові зміни мають принести в бюджет додаткові 58 мільярдів гривень вже цього року, а наступного – 137 мільярдів гривень. Гроші потрібні, аби перекрити нестачу коштів на фінансування армії.