Уряд Британії підозрює 37 компаній у порушенні санкцій проти РФ
Уряд Британії підозрює 37 компаній у порушенні санкцій проти РФ

Уряд Британії підозрює 37 компаній у порушенні санкцій проти РФ

Уряд Британії підозрює 37 компаній у порушенні санкцій проти РФ

Йдеться про нафтові обмеження.

Британський уряд перевіряє діяльність 37 компаній, пов'язаних з Великою Британією, на предмет можливого порушення нафтових санкцій проти РФ, але поки що жодних штрафів не було накладено, повідомляє BBC.

Назви фірм невідомі, проте, вважається, що деякі з них, імовірно, є морськими страховими компаніями.

Британія, разом з іншими західними країнами, запровадила санкції з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, які, серед іншого, включають обмеження ціни на російську нафту, покликане гарантувати збереження нафтових потоків на ринках, але без отримання Росією великих прибутків.

Ліміт цін забороняє британським компаніям сприяти транспортуванню російської нафти, що продається за ціною вище 60 доларів за барель.

Критики стверджують, що санкції є неефективними після того, як нові дані показали, що російська економіка зростає.

Дані, отримані ВВС, показують, що з грудня 2022 року британський Мінфін розпочав розслідування щодо 52 компаній, пов'язаних з Великою Британією, які підозрюються в порушенні ліміту цін на російську нафту.

Станом на серпень 37 з цих розслідувань були в процесі, а 15 завершилися, але жодних штрафів не було накладено.

Міністерство фінансів Британії заявило, що вживатиме заходів у разі необхідності, але вказало на складність справ як на причину того, чому потрібно так багато часу.

Розслідування потенційних порушень ліміту цін на нафту та інших фінансових санкцій проводить підрозділ Міністерства фінансів —  Управління з виконання фінансових санкцій (OFSI). У березні OFSI отримав додаткові 50 млн фунтів стерлінгів для покращення виконання санкційного режиму. 

Представник Мінфіну заявив, що відомство вживатиме примусових заходів “там, де це доречно”, і що воно “попереджає порушників санкцій”. У міністерстві додали: обмеження скорочують податкові надходження Росії від продажу нафти, дані свідчать про 30% падіння минулого року порівняно з 2022 роком.

Практично втративши європейські нафтовий і газовий ринки, Росія не тільки не втрачає надії, а й не полишає спроб повернутися зі своїми енергоносіями в Європу. І розробляє для цього гібридні стратегії. Бо бюджет війни РФ потребує дедалі більших надходжень. Про те, як “Росія маскується, щоб повернути свої нафту і газ в Європу. Як її зупинити”, розповідала команда Центру “Стратегія ХХІ” — Михайло Гончар, Оксана Іщук, Ігор Стукаленко та Андрій Чубик.



Джерело матеріала
loader
loader